آبرسانی: پروژه های آبرسانی در پنج شهر به اتمام رسیده است

[ad_1]

آبرسانی: پروژه های آبرسانی در پنج شهر به اتمام رسیده است

اداره آب کشور می گوید که پروژه های تأمین آب در پنج شهر را در سال 1399 به پایان رسانده است.

به گزارش آژانس جمهوری؛ حمیدولا یالانی ، مدیر کل شرکت آبرسانی و فاضلاب شهر ، امروز (یکشنبه) به ملت گفت که پروژه های آبرسانی سلطان گازی بابا در استان لاگمان ، فاز دوم ایبک ، گاردیز ، میمنا و فاز دوم شهر. -آلام استان لوگر در سال 1399 کامل شد.

وی افزود که همزمان پروژه های آبرسانی فاز دوم فراه ، خوست ، تخت پل مزارشریف ، تخت لویاویلا در منطقه قندهار و پروژه های آبرسانی شبرغان از ولایت جوزجان در حال انجام است.

به گفته یالانی ، مطالعه 78 آژانس دولتی در مرکز برای طراحی سیستم فاضلاب غیرمتمرکز ، طراحی سیستم تصفیه فاضلاب غیرمتمرکز توسط 42 آژانس دولتی در مرکز و استانها ، مطالعه و طراحی 53 سیستم تصفیه فاضلاب غیرمتمرکز برای بخش خصوصی در مرکز ، بررسی 91 آژانس دولتی در استانها ، برای طراحی سیستم و طراحی سیستم غیرمتمرکز فاضلاب ، 72 سازمان دولتی در استانها از جمله پروژه های تکمیل شده در بخش فاضلاب هستند.

وی افزود که طرح کلی فاضلاب در کابل با همکاری مالی دولت افغانستان و بانک انکشافی آلمان ، طرح کلی فاضلاب هرات با همکاری مالی GIZ و ساختن برنامه عمومی فاضلاب مزارشریف با همکاری مالی USAID از جمله پروژه های فعلی شرکت آبرسانی و فاضلاب است. شهری ، در بخش فاضلاب.

به گفته وی ، پروژه های آبرسانی شهرهای نیل ، اسدآباد ، بامیان ، غزنی و لشکر گچ از ولایت هلمند از جمله پروژه های پروژه و پروژه آبرسانی بازارک در پنجیر ، پروژه آبرسانی پارون در استان نورستان و پروژه آبرسانی سرپل از استان سرپل. وی تحت نظارت این شرکت است.

لازم به ذکر است که استخراج ، تصفیه ، ذخیره و توزیع آب آشامیدنی سالم برای رفاه عمومی و حفاظت از محیط شهری و نیمه شهری. جمع آوری ، انتقال و تصفیه فاضلاب در مناطق مسکونی ، تجاری و صنعتی ؛ برنامه ریزی ، تحقیق ، طراحی و ساخت زیرساخت های بهداشتی مناسب و قابل اطمینان در مناطق شهری و نیمه شهری افغانستان مسئولیت های اصلی اداره آب و فاضلاب است.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *