آتا محمد نور: قتل های هدفمند توسط یک حلقه ویژه در مرکز کنترل انجام می شود

[ad_1]

آتا محمد نور: قتل های هدفمند توسط یک حلقه ویژه در مرکز کنترل انجام می شود

پروفسور عطا محمد نور ، مدیر اجرایی حزب جمعیت اسلامی در افغانستان ، گفت كه قتلهای هدفمند این كشور توسط یك حلقه ویژه در مركز كنترل انجام شده است.

به گزارش آژانس جمهوری؛ صبح روز سه شنبه ، کابل شاهد سه انفجار بود که باعث کشته شدن دست کم هفت نفر و زخمی شدن یک نفر دیگر شد.

یکی از این انفجارها حوالی ساعت 8:30 صبح در منطقه چهارم منطقه سلیم کاروان رخ داد. دکتر محمد عاطف ، رئیس شورای مرکزی جامعه اصلاح شده ترور شد.

“آتا محمد نور ، مدیر اجرایی جمعیت حزب اسلام گرای افغانستان ، در واکنش به این انفجارها گفت:
“من عمیقا ناراحت هستم که فهمیدم در ادامه کشتارهای هدفمند ، برادر عزیز دکتر محمد عاطف ، رهبر جامعه اصلاحات و یکی از چهره های مبارز و دعوت کننده ، پس از انفجار مین کشته شد.”

آقای نور گفت دکتر محمد عاطف مبارزی باهوش ، متدین و روشن فکر است. وی در ارتقا of معارف اسلامی نقش ارزنده ای داشت و خدمات بزرگی در این زمینه انجام داد.

وی افزود که “متأسفانه ما هر روز شاهد وقایع خونین در کابل و سایر شهرهای کشور هستیم و به نظر می رسد هیچ اقدامی برای کنترل آن صورت نگرفته است.” حصول اطمینان از امنیت به عهده دولت است و این باید مورد توجه قرار گیرد.

جمعیت اسلامی ، مدیر اجرایی حزب ، گفت: “شکی نیست که طالبان در حال سازمان دادن انفجارها ، بمب گذاری های انتحاری و قتل ها هستند ، اما علاوه بر این ، برخی از قتل های هدفمند توسط یک حلقه ویژه در مرکزی انجام می شود که هدف آن صدمه زدن به روند صلح تأثیرگذار و فارغ از مسیر خود هستند. “

با این حال ، اخیراً کشتارهای هدفمند و حوادث تروریستی در کابل با سرعتی بی سابقه افزایش یافته است. اما هیچ گروه یا شخصی مسئولیت این وقایع را ندارد.

مقامات دولت افغانستان می گویند که آنها شواهد کافی دارند که نشان می دهد طالبان عامل قتل ها و حوادث تروریستی هستند.

در همین حال ، با افزایش کشتارهای هدفمند در افغانستان ، اکثر نمایندگان ایالت ها و سازمان های بین المللی در کابل گفته اند که طالبان مسئول بیشتر خشونت ها و قتل ها در افغانستان هستند و باید خشونت ها پایان یابد.

نمایندگان اتحادیه اروپا ، ناتو ، نمایندگی های دیپلماتیک در استرالیا ، جمهوری چک ، دانمارک ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، هلند ، سوئد ، انگلیس و ایالات متحده روز یکشنبه ادامه قتل ، هواپیماربایی و تخریب زیرساخت های حیاتی را محکوم کردند در افغانستان

در این بیانیه آمده است که طالبان مسئول بیشتر قتلهای هدفمند هستند که حملات آنها نهادهای دولتی را تضعیف می کند و پناهگاهی امن برای فعالیت آزادانه گروه های تروریستی است.

در این بیانیه افزوده است: “طالبان باید درک کنند که اقدامات خشونت آمیز و تخریبی آنها جهان را خشمگین می کند و برای ایجاد صلح در افغانستان باید خشونت ها متوقف شود.”

بر اساس این بیانیه ، کشورهای غربی انتظار دارند طالبان با پایان دادن به خشونت و توقف تخریب زیرساخت های حیاتی و تعهد به صلح پایدار به نفع همه افغانها ، حمایت خود را از مردم افغانستان نشان دهند.

در این بیانیه همچنین از دولت خواسته شده است تا حملات و قتلهای هدفمند را با شفافیت بیشتری تحقیق کند تا اطمینان حاصل شود که افرادی که چنین اعمال خشونت آمیز علیه مردم را انجام می دهند شناسایی و تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.

اگرچه طالبان مسئولیت این حوادث را به عهده نگرفتند ، اما حملات تروریستی را محکوم نکردند.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *