آقای صالح: مأموران امنیت ملی پنج نقشه قتل را خنثی کرده اند

[ad_1]

آقای صالح: مأموران امنیت ملی پنج نقشه قتل را خنثی کرده اند

امرول صالح معاون اول رئیس جمهور می گوید ماموران امنیت ملی پنج حمله به فعالان غیرنظامی و سیاسی را خنثی کرده اند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ آقای صالح در گزارشی در ساعت 6:30 صبح سه شنبه گفت: “من از امنیت ملی بخاطر جلوگیری از چهار قتل و خنثی کردن نقشه طالبان برای کشتن یک فعال غیرنظامی تشکر می کنم.”

آقای صالح جزئیات بیشتری ارائه نداد.

پیش از این ، رئیس امنیت ملی گفته بود که مأموران این اداره از قتل سه روزنامه نگار در خوست ، ننگرهار و کابل جلوگیری کرده اند. آقای سراج یادآور شد که اپراتورهای طالبان قصد کشتن روزنامه نگاران را داشتند. اما آنها قبل از عملیات دستگیر شدند.

معاون اول رئیس جمهور همچنین گفت که در همان زمان ، امنیت ملی موفق شد آخرین فرد تحت تعقیب را در پرونده آدم ربایی کودک پنج ساله به نام بی بی هاوا دستگیر کند. محمد ناصر ، فرزند محمد آقا ، اکنون تحت قانون است. آدم ربا کمتر از یک تروریست نیست.

صالح به یاد آورد که وی از پلیس برای دستگیری فیصل ، معروف به گوجدام ، یکی از اشرار معروف در منطقه 315 ، که مردم را به محل کار خود برده بود ، تشکر کرد. ما پرونده را ادامه می دهیم تا زمانی که وی به دلیل اقدامات خود در دادگاه مجازات شود.

وی در بخش دیگری از گزارش خود گفت: “روز گذشته یکی از افسران جوان ارتش توسط طالبان در منطقه تنگی گارو کشته شد. من به خانواده امانولا خان بریدمن از دانشگاه دفاع مارشال فهیم قاسم تسلیت می گویم.” ما امروز را ترک نکردیم. “

صالح همچنین به كشته شدن دو نفر به نام های زاهید و روحولا در منطقه 11 اشاره كرد ، كه این كار سارقان نبوده است. چون پول و تلفن آنها دزدیده نشده است.

به گفته وی ، شواهد برای خانواده های آسیب دیده شناخته شده است. پلیس در حال تحقیق در مورد این پرونده است. شاهدان حاضر در صحنه قبل از قتل از درگیری لفظی و تبادل توهین بین دو طرف خبر دادند.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *