آلودگی 25 زندانی فلسطینی دیگر در تاج در زندانهای اسرائیل

[ad_1]

آلودگی 25 زندانی فلسطینی دیگر در تاج در زندانهای اسرائیل

به نقل از جمهور ، کادورا فارس ، رئیس باشگاه زندانیان فلسطین ، گفت: “طبق اطلاعاتی که تاکنون به دست ما رسیده است ، حداقل بیست و پنج زندانی فلسطینی در بند سوم زندان النقاب ، جایی که حدود 70 زندانی در آن زندانی هستند ، نگهداری می شوند.” آنها به ویروس تاج آلوده شده اند.

کادور فارس در تماس تلفنی با رویترز گفت: “تعداد زندانیان فلسطینی در زندان النقاب حدود 1200 نفر است و به دلیل شیوع ویروس کرونا در میان زندانیان در آن زندان از جمله تعدادی از زندانیان ناراحت کننده و مسن ، آنها به شدت نگران سلامتی خود هستند.” ما دنبال می کنیم.

کادورا فارس از رژیم اسرائیل خواست که واکسن کرونر را به زندانیان فلسطینی به ویژه زندانیانی که ناراحت و مسن هستند تزریق کند.

در همین حال ، دفتر سخنگوی زندانیان اسرائیلی بیانیه ای صادر کرد و بیان داشت که 25 بازداشت شده طی آزمایشات 24 ساعت گذشته در بند 3 زندان با بیماری Covid 19 تشخیص داده شده اند و هیچ نشانه ای از بیماری عروق کرونر قلب وجود ندارد. زندانیان این بند دیده نشده اند و از سلامت خوبی برخوردارند.

در این اعلامیه گفته شده است كه به دستور وزارت بهداشت ، زندانیان به بند قرنطینه منتقل شده اند و همه زندانیان بند سه این زندان آزمایشات عروق كرونر را دریافت كرده اند و پس از آن همه زندانیان آزمایش های عروق كرونر را دریافت می كنند.

دفتر سخنگوی زندان اسرائیل افزود: “با پایان آزمایش همه زندانیان ، تعداد زندانیان منتقل شده به این زندان کاهش می یابد.”

وزیر بهداشت فلسطین میالکیلا گفت: “همه زندانیان ما در زندان های اسرائیل در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند و زندگی آنها به ویژه 700 زندانی فلسطینی بدبخت در معرض خطر است.” وی از جامعه جهانی خواست که خواستار آزادی فوری همه زندانیان عقیدتی و مسن فلسطینی شود.

الکیلا بر لزوم کمیته پزشکی بی طرف برای نظارت بر نتایج آزمایشات کرونر در مورد زندانیان فلسطینی و ارزیابی سلامت آنها تأکید کرد.

طبق آمار فلسطین ، در حال حاضر حدود 4،400 زندانی فلسطینی در اسرائیل زندانی هستند.

خبرگزاری جمهوری خواه – روابط بین الملل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *