آیا خوردن برف خطرناک است؟

[ad_1]

عکس از سایت Shutterstock.com

عکس از سایت Shutterstock.com

بسیاری از افراد مسن خاطرات جالبی از خوردن برف دارند ، حتی نسل های جدید نیز گاهی می خواهند به سراغ برف تازه بروند و برف بخورند ، اما سوالی که همیشه پیش می آید این است که آیا خوردن برف خطرناک است؟
علاقه به برف می تواند برای افراد مختلف جذاب باشد ، دما در بیشتر مناطق کاهش یافته است و قطعاً یکی از جادویی ترین قسمت های زمستان بارش برف و سفیدکاری خیابان ها است.
سوزان بسر ، پزشک مراقبت های اولیه در مرکز پزشکی بالتیمور گفت: “درست است که ، طبق برخی تعریف ها ، برف آب منجمد است ، اما برف می تواند با بسیاری از آلاینده ها مخلوط شود.” وی افزود: فرضیه ساده این است كه آب از رودخانه ها ، دریاچه ها یا اقیانوس های سراسر جهان تبخیر می شود و به باران و برف تبدیل می شود ، اما برف تحت تأثیر آنچه در جو رخ می دهد و حاوی ناخالصی هایی مانند ذرات آئروسل و آلاینده ها است.
اگرچه هیچ بیماری مربوط به برف به طور رسمی گزارش نشده است ، اما شرایطی مانند آلودگی باکتریایی و میکروبی می تواند در اثر خوردن برف ایجاد شود. همچنین ، به نظر می رسد مقدار برفی که می خورید مهم است. خوردن مقدار کمی برف می تواند باعث ورود سموم به بدن شود ، اما اگر بیش از حد برف بخورید ، می توانید معده ناراحت ، استفراغ ، اسهال یا حتی عفونت کنید.

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *