اتحادیه اروپا: اجازه نمی دهیم واکسن های Astraznka از اروپا خارج شوند

[ad_1]

pharmafile.com

pharmafile.com

اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) غول دارویی انگلیس و سوئد Astrazenka را تهدید کرده است که اگر نتواند به تعهدات خود عمل کند ، اجازه نخواهد داد این شرکت واکسن تاج خود را از اروپا صادر کند.
به گزارش یورونیوز؛ این تهدید پس از آن صورت گرفت که اتحادیه اروپا نتوانست توضیحات Astrazenka در مورد ناتوانی در ارائه 80 میلیون دوز واکسن به 27 کشور عضو در سه ماهه اول 2021 را قانع کننده بداند. آسترازنکا می گوید تا پایان ماه مارس قادر است 31 میلیون دوز واکسن را به کشورهای عضو اتحادیه اروپا برساند.
استلا کریاکیدس ، کمیسر بهداشت اتحادیه اروپا روز دوشنبه خبر را تأیید کرد: “ما می خواهیم قراردادی که پیش پرداخت آن را پرداخت کردیم به درستی اجرا شود.” “بزودی سازوکاری برای شفافیت در صادرات واکسن ایجاد خواهد شد.”
کمیسیون اروپا استفاده از واکسن Astrazenka را جمعه ، 29 ژانویه مجاز می داند. تلاش بروکسل برای راه اندازی واکسن سوم کرونر در حالی صورت می گیرد که بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا از جمله فرانسه با کمبود جدی واکسن Covid-19 برای افراد مسن و شهروندان پرخطر مواجه هستند.
تهدید اتحادیه اروپا برای محدود کردن و ممنوع کردن واکسن Covid-19 AstraZeneca ناشی از نگرانی در مورد موثر بودن این واکسن در برابر سویه های جهش یافته ویروس کرونا است: آسترازنکا می گوید محصول این شرکت تأثیر کمی بر انواع جهش یافته ویروس دارد. پیش از این ، آسترازنکا اعلام کرد که قصد دارد دوز اضافی واکسن را برای سویه های جدید ویروس کرونا آزاد کند.

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *