اداره هواپیمایی کشوری افغانستان درخواست گلبدین حکمتیار را رد کرد


اداره هواپیمایی کشوری افغانستان درخواست گلبدین حکمتیار را رد کرده است

اداره هواپیمایی کشوری افغانستان ادعاهای رهبر حزب اسلامی گلبدین حکمتیار در مورد ملاقات هواپیماهای “بدون آرم” در فرودگاه کابل و انتقال “محموله پول و طلا” از هواپیماها را رد کرد.

به گزارش آژانس جمهوری؛ در حین سخنرانی نماز جمعه در کابل روز جمعه ، آقای حکمتیار گفت که “هواپیماهای ناشناس و مشخص شده در فرودگاه بین المللی کابل فرود می آیند و پرواز می کنند ، که در قاچاق دست دارند و هنگام بارگیری این هواپیماها توسط نیروهای ویژه امن می شوند.” از کارمندان خواسته شد تا منطقه را ترک کنند. “

وی از مجلس نمایندگان خواست “این سوال مهم ملی را در نظر بگیرند که چرا این هواپیماها حق دارند بدون بازرسی به زمین بنشینند و چرا توسط آژانس دیگری ایمن می شوند. آنها بدون ترس و مانعی هرچه می خواهند از جمله طلا حمل می کنند.” پول ، دلار است “

اما اداره هواپیمایی کشوری افغانستان در بیانیه ای گفت: “آقای حکمتیار روز جمعه در یک خطبه نماز گفت هواپیماهای ناشناس در فرودگاه بین المللی حامد کرزی کابل فرود آمدند و پرواز کردند که در قاچاق دست داشتند و توسط نیروهای ویژه پشتیبانی می شدند.” فراهم خواهد شد و در هنگام فرود و بارگیری این هواپیماها از افسران امنیتی فرودگاه خواسته می شود که منطقه را ترک کنند. “

در این بیانیه آمده است: “سازمان هواپیمایی کشوری این ادعا را رد می کند و تشخیص می دهد که کلیه پروازهای داخلی منوط به مجوز قبلی آژانس هستند و پس از مشخص شدن هدف پرواز ، مسافران و بارها مطابق با قوانین بین المللی و داخلی مجاز می شوند. قانون “هواپیمایی با نام ، نشان و نشان مشخص نمی تواند مطابق با مقررات بین المللی در فرودگاههای داخلی این کشور فرود آمده و بلند شود.”

این بیانیه می افزاید: “خدمات ایمنی هواپیمایی ، از جمله بررسی و بازرسی از مسافران و بارها و محل جابجایی در این فرودگاه ، توسط نهادی متعاهد خارجی طبق روال تعیین شده توسط ایكائو و انجمن یاتا ارائه می شود. هر ساله مبادله می شود “و داروهای خارجی و ارز در جریان تحقیقات اداره امنیت هواپیمایی توقیف و به ادارات مربوط تحویل داده می شوند.

این آژانس گفت که فرودگاه های افغانستان سختگیرانه ترین اقدامات امنیتی را انجام می دهند و مسافران و محموله ها را چک می کنند و تغییر در این شرکت متعاهد با هدف تقویت سیستم های امنیتی و بازرسی ها و تلاش ها است.
نیروهای امنیتی کشور به استثنای نظارت جدی بر عملکرد و بهره برداری از فرودگاه ، حق دخالت در خدمات هواپیمایی و امنیتی را ندارند و یا از روند کار شرکت و عملیات فرودگاه استثنا می کنند.

در این بیانیه آمده است كه پروازهای پیمانكاران ناتو و یك مأموریت مهم بر اساس توافق SOFA از این روند مستثنی بوده و مطابق توافق انجام می شود. علاوه بر این ، پروازهای نظامی تنها پروازهای عملیاتی داخلی هستند و پروازهای بین المللی و عزیمت از کشور را مجاز نمی دانند.

اداره هواپیمایی کشوری افغانستان گفت که این ادعاها صرفاً بر اساس شایعات و گمانه زنی های بی اساس است. با توجه به جنبه های کاملا فنی این موارد ، دفتر از همه رهبران سیاسی می خواهد که با این دفتر شریک شوند و اطمینان حاصل کنند که اعتماد عمومی و اعتبار نهادهای رسمی بر اساس شایعات دروغین نقض نمی شود. نگاه نکن

آژانس جمهوری – کابل

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *