اداره هواپیمایی کشوری افغانستان درخواست گلبدین حکمتیار را رد کرد

[ad_1]

اداره هواپیمایی کشوری افغانستان درخواست گلبدین حکمتیار را رد کرده است

اداره هواپیمایی کشوری افغانستان ادعاهای رهبر حزب اسلامی گلبدین حکمتیار در مورد ملاقات هواپیماهای “بدون آرم” در فرودگاه کابل و انتقال “محموله پول و طلا” از هواپیماها را رد کرد.

به گزارش آژانس جمهوری؛ در حین سخنرانی نماز جمعه در کابل روز جمعه ، آقای حکمتیار گفت که “هواپیماهای ناشناس و مشخص شده در فرودگاه بین المللی کابل فرود می آیند و پرواز می کنند ، که در قاچاق دست دارند و هنگام بارگیری این هواپیماها توسط نیروهای ویژه امن می شوند.” از کارمندان خواسته شد تا منطقه را ترک کنند. “

وی از مجلس نمایندگان خواست “این سوال مهم ملی را در نظر بگیرند که چرا این هواپیماها حق دارند بدون بازرسی به زمین بنشینند و چرا توسط آژانس دیگری ایمن می شوند. آنها بدون ترس و مانعی هرچه می خواهند از جمله طلا حمل می کنند.” پول ، دلار است “

اما اداره هواپیمایی کشوری افغانستان در بیانیه ای گفت: “آقای حکمتیار روز جمعه در یک خطبه نماز گفت هواپیماهای ناشناس در فرودگاه بین المللی حامد کرزی کابل فرود آمدند و پرواز کردند که در قاچاق دست داشتند و توسط نیروهای ویژه پشتیبانی می شدند.” فراهم خواهد شد و در هنگام فرود و بارگیری این هواپیماها از افسران امنیتی فرودگاه خواسته می شود که منطقه را ترک کنند. “

در این بیانیه آمده است: “سازمان هواپیمایی کشوری این ادعا را رد می کند و تشخیص می دهد که کلیه پروازهای داخلی منوط به مجوز قبلی آژانس هستند و پس از مشخص شدن هدف پرواز ، مسافران و بارها مطابق با قوانین بین المللی و داخلی مجاز می شوند. قانون “هواپیمایی با نام ، نشان و نشان مشخص نمی تواند مطابق با مقررات بین المللی در فرودگاههای داخلی این کشور فرود آمده و بلند شود.”

این بیانیه می افزاید: “خدمات ایمنی هواپیمایی ، از جمله بررسی و بازرسی از مسافران و بارها و محل جابجایی در این فرودگاه ، توسط نهادی متعاهد خارجی طبق روال تعیین شده توسط ایكائو و انجمن یاتا ارائه می شود. هر ساله مبادله می شود “و داروهای خارجی و ارز در جریان تحقیقات اداره امنیت هواپیمایی توقیف و به ادارات مربوط تحویل داده می شوند.

این آژانس گفت که فرودگاه های افغانستان سختگیرانه ترین اقدامات امنیتی را انجام می دهند و مسافران و محموله ها را چک می کنند و تغییر در این شرکت متعاهد با هدف تقویت سیستم های امنیتی و بازرسی ها و تلاش ها است.
نیروهای امنیتی کشور به استثنای نظارت جدی بر عملکرد و بهره برداری از فرودگاه ، حق دخالت در خدمات هواپیمایی و امنیتی را ندارند و یا از روند کار شرکت و عملیات فرودگاه استثنا می کنند.

در این بیانیه آمده است كه پروازهای پیمانكاران ناتو و یك مأموریت مهم بر اساس توافق SOFA از این روند مستثنی بوده و مطابق توافق انجام می شود. علاوه بر این ، پروازهای نظامی تنها پروازهای عملیاتی داخلی هستند و پروازهای بین المللی و عزیمت از کشور را مجاز نمی دانند.

اداره هواپیمایی کشوری افغانستان گفت که این ادعاها صرفاً بر اساس شایعات و گمانه زنی های بی اساس است. با توجه به جنبه های کاملا فنی این موارد ، دفتر از همه رهبران سیاسی می خواهد که با این دفتر شریک شوند و اطمینان حاصل کنند که اعتماد عمومی و اعتبار نهادهای رسمی بر اساس شایعات دروغین نقض نمی شود. نگاه نکن

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *