ارگ: نیازی به تجدیدنظر در برکناری وزیر بهداشت نیست

[ad_1]

ارگ: نیازی به تجدیدنظر در برکناری وزیر بهداشت نیست

کاخ ریاست جمهوری بیانیه ای صادر کرد و گفت نیازی به تجدیدنظر در برکناری وزیر بهداشت نیست.

به گزارش آژانس جمهوری؛ ارگ روز شنبه (13 ژانویه) بیانیه ای صادر کرد و بیان داشت که طبق ماده 11 ماده 64 قانون اساسی افغانستان ، انتصاب و برکناری کارمندان ارشد دولت یکی از اختیارات رئیس جمهور افغانستان است. قانون اساسی در این باره روشن است.

در این بیانیه آمده است: “وزیر بهداشت عمومی سابق از سمت رئیس جمهوری اسلامی افغانستان (مصوبه № 13969) از تاریخ (11/10/99) برکنار شده است. در این مورد ، نیازی به بحث شدید یا تجدید نظر نیست.”

ارگ خاطرنشان کرد که به زودی رئیس وزارت صحت عامه معرفی خواهد شد.

با این وجود ، آتا محمد نور ، رئیس اجرایی حزب جمعیت گفت: “ما قبل از محاکمه عادلانه و اثبات حقیقت ، اقدامی انجام خواهیم داد که منجر به تصمیمات عجولانه ، حساس ، توهین آمیز بر اساس عصبیت قومی و دیکتاتوری شود. . “ما قیمت بالایی می پردازیم.”

امروز نیز جلسه ای به ریاست جنرال عطا محمد نور ، رئیس شورای اجرایی مسجد اسلام ، با حضور شماری از معاونان بلخ ، رئیس و برخی اعضای شورای ولایتی بلخ ، برخی از شخصیت های سیاسی ، فرماندهان و بزرگان قبایل برگزار شد. .

آقای نور در صفحه فیس بوک خود نوشت که در این جلسه موارد توهین و نقض تصمیمات مجلس شورای ملی به عنوان ستون قدرت و قدرت قانونگذاری و اتخاذ موضع هماهنگ و گسترده نمایندگان مجلس برای محافظت از تصمیمات و تصمیمات آنها وضعیت حقوقی. در مورد رفتار غیرقانونی وزارت صحت عامه بحث شد.

گفته می شود که این جلسه غیرقانونی طبقه بندی شده است ، توهین به جریان اصلی سیاسی و برخورد با روشهای غیر دموکراتیک در مواضع بعدی رای گیری.

گفتنی است احمد جواد عثمانی ، وزیر بهداشت عمومی نزدیک به عطامحمد نور ، به بهانه اینکه برخی از نزدیکان وی در وزارت بهداشت رشوه خواسته بودند ، از سوی رئیس جمهور برکنار شد. آقای عثمانی اخیراً در پارلمان رای اعتماد گرفت.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *