استراتژی ایالات متحده پس از افغانستان ؛ صدور ویزا برای زنان آسیب پذیر

[ad_1]

islawfirm.com

islawfirm.com

مقامات آمریكایی می گویند كه دولت بایدن برای گروه های آسیب پذیر افغان ، به ویژه زنان سیاستمدار ، روزنامه نگاران و فعالان حقوق زنان ، رژیم ویزای اضطراری را در نظر گرفته است.
این تصمیم ایالات متحده پس از عقب نشینی ارتش آمریكا از افغانستان گرفته شده و بیشتر در مورد زنان اعمال می شود ، اهداف احتمالی و آینده طالبان.
گروه های مدافع حقوق بشر از وزارت امور خارجه و کاخ سفید خواستار ارائه بیش از 2000 ویزا برای زنان آسیب پذیر و فعالان حقوق زنان در چارچوب برنامه رو به رشد پس از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان شده اند.
این طرح شامل مترجمانی است که با نیروهای خارجی کار می کنند.
یک مقام آمریکایی گفت که دولت نه تنها زنان در معرض خطر ، بلکه مردان و اقلیت ها را نیز در گروه ها و مشاغل پرخطر برای صدور سریع ویزا در نظر دارد.
گروه های مدافع حقوق بشر به کاخ سفید و وزارت امور خارجه گفته اند که زنان در طول حضور نظامی آمریکا در افغانستان گام های بلندی برداشته اند و اکنون مدافعان حقوق زنان باید در لیست فوری ویزا باشند.
ترزا کاساله ، مدیر مینا لیست ، یکی از حامیان نمایندگی زنان در سراسر جهان ، گفت: “زندگی های زیادی در معرض خطر است.”
فهرست مینا گروهی است که با پیشرفت رهبری سیاسی و مشارکت زنان در سراسر جهان به دنبال ایجاد جوامع عادلانه و صلح آمیز است.
وی افزود: رهبران زن توسط نیروهای طالبان هدف قرار گرفته و کشته می شوند. آنها هر روز تهدید می شوند و هیچ امنیتی ندارند.
این گروه و سایر گروه های حقوق بشر به وزارت امور خارجه توصیه می کنند که ویزا را به عنوان بخشی از یک برنامه سریع برای افراد پرخطر دنبال کند و مقامات آمریکایی نیز گروه های مشابه با ریسک بالا را برای اطمینان از امنیت تحت نظارت قرار دهند.

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *