استیضاح وزیر حمل و نقل در مجلس بی نتیجه بود

[ad_1]

استیضاح وزیر حمل و نقل در مجلس بی نتیجه بود

جلسه استیضاح كودراتولا زاكی وزیر حمل و نقل در مجلس نمایندگان به دلیل اختلاف نظر بین نمایندگان مجلس با ناكامی پایان یافت.

به گزارش آژانس جمهوری؛ کودراتولا زکی ، وزیر حمل و نقل و هواپیمایی کشوری ، امروز دوشنبه (17 ژوئن) به دلیل عدم حضور در جلسه استیضاح پارلمان دو هفته پیش تحت تأثیر قرار گرفت. اما جلسه امروز پارلمان بدون نتیجه به پایان رسید.

یکی از اتهامات وارد شده علیه آقای زکی عدم حضور جلسه پارلمان برای سال و بی احترامی به نمایندگان است.

ولی؛ آقای زکی گفت که وی دو دوره خدمت کرده است و قصد ندارد به نمایندگان بی احترامی کند. وی خاطرنشان کرد که به دلیل برخی دیگر از معلولیت ها ، از جمله اینکه هیچ قدرت اجرایی در مورد بازجویی ها وجود ندارد ، نمی تواند در آخرین جلسه پارلمان شرکت کند.

وی خاطرنشان کرد که هیچ قدرت اجرایی در این وزارتخانه وجود ندارد و بسیاری از مسئولیت های قبلی وی برداشته شده است.

با این حال ، رئیس اتاق با چند مخالف مخالف موافقت با استیضاح و جمع آوری کمک های مالی برای وزیر حمل و نقل صحبت کرد و اکثر نمایندگان مجلس تأکید کردند که آقای زکی نباید استیضاح شود.

عبیدالله کلیمزی ، رئیس کمیته ارتباطات پارلمان ، استیضاح آقای زکی را خلاف قانون اساسی خواند و گفت که این کمیته روز گذشته تصمیم گرفته است که استیضاح وزیر حمل و نقل در دستور کار جلسات آینده پارلمان قرار گیرد. اما امروز برخلاف تصمیم کمیته رidentsسای جمهور ، در دستور کار مجلس قرار گرفته است.

برخی دیگر از نمایندگان مجلس نیز با استیضاح آقای زکی مخالفت کردند.

ولی؛ احمدزی علاوه بر اینكه كودراتولا زاكی را به بی احترامی به نماینده احمد متهم كرد ، به پارلمان گفت كه زندگی خود را در یك وزارت دیكتاتوری به دست می آورد ، اما در حال حاضر در سالن متملق است و می خواهد نظر نمایندگان مجلس را تغییر دهد.

با این حال ، برخی دیگر از قانونگذاران با اشاره به اینکه استیضاح وزیر حمل و نقل با عصبانیت آغاز شد ، افزودند که اگر پارلمان نتواند در مورد نخست وزیر موقت تصمیم بگیرد و دولت را مجبور به معرفی نامزد جدید کند ، آقای زکی نیز نباید این کار را انجام دهد. .

به گفته آنها ، وزیران موقت رد صلاحیت شده اند و به کار غیرقانونی خود ادامه می دهند. آنها تصمیمات دیکتاتورانه و ظالمانه تری برای مردم افغانستان می گیرند. اما نه تنها مورد سال قرار نگرفته اند. آنها همچنین توسط ارگ ستایش می شوند.

در پایان جلسه ، پارلمان متلاشی شد و آقای رحمانی ، رئیس مجلس ، اعلام كرد كه در این صورت جلسه كمیته ر ofسای جمهور تصمیم خواهد گرفت كه آیا آقای زاكی در صندوق قرار گیرد یا خیر.

عبدالله امینی – آژانس جمهوری

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *