اعتراض به نژادپرستی در آمریکا

[ad_1]

اعتراض به نژادپرستی در آمریکا

رویترز گزارش داد ، نزدیکان جورج فلوید ، مرد سیاه پوستی که مرگ وی باعث اعتراض علیه نژادپرستی و وحشیگری پلیس در ایالات متحده و سراسر جهان شد ، یکشنبه تظاهرات به مناسبت اولین سالگرد مرگ وی ترتیب دادند.

فلوید در 25 ماه مه سال گذشته درگذشت که یک افسر پلیس مینیاپولیس بیش از هشت دقیقه زانو را روی گردن خود گذاشت. اظهارات لحظه آخری وی مانند “من نمی توانم ، نمی توانم نفس بکشم” اعتراض ها علیه نژادپرستی را در ایالات متحده و سراسر جهان برانگیخت.

خانواده فلوید روز یکشنبه به خیابانهای مینیاپولیس آمدند و به همراه صد ها نفر دیگر به اولین سالگرد مرگ او اعتراض کردند. بسیاری از معترضین پلاکاردهایی با عکسهای فلوید و سایر سیاه پوستان که توسط پلیس ایالات متحده کشته شده اند را در دست داشتند.

خواهر فلوید به جمعیت گفت: “سال گذشته بسیار طولانی و دردناک بود.”

وی با اشاره به مرگ برادرش گفت: برای من و خانواده ام بسیار ناامید کننده است که زندگی ما در یک چشم به هم زدن تغییر می کند. “من هنوز نمی دانم چرا.”

دیگر سخنرانان این مراسم وکیل خانواده فلوید و آل شارپتون ، کشیش و فعال حقوق مدنی بودند که خواستار پایان نابرابری نژادی در سیستم عدالت کیفری آمریکا شد.

شارپتون روز یکشنبه گفت: “ما می خواهیم قوانین را تغییر دهیم.” ما می خواهیم قانون فدرال تغییر کند. “تأخیر در اجرای عدالت بسیار طولانی است.”

وی تأكید كرد: “نباید از جورج فلوید فقط به عنوان كسی كه زانوی گردن خود را از دست داده نام برد.” “وی باید در تاریخ به عنوان کسی که زنجیره بی رحمی و غیرقانونی پلیس را شکسته به یاد آورد.”

خبرگزاری جمهوری خواه – روابط بین الملل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *