اعتراض یا شورش؟ چهار نفر در مقابل کنگره آمریکا کشته شدند


اعتراض یا شورش؟  چهار نفر در مقابل کنگره آمریکا کشته شدند

پس از تجمع گروهی از طرفداران ترامپ در مقابل ساختمان کنگره آمریکا ، تیم امنیتی آن ساختمان اقدامات امنیتی خود را شدت بخشید و معترضانی را که وارد ساختمان کنگره شدند ، بیرون کرد. با این حال ، با ورود برخی معترضان به پارلمان ، جلسه دادرسی در كنگره برای تأیید نتایج انتخابات ریاست جمهوری ناقص باقی ماند. سرانجام با ورود گارد مسلح ملی ، ساختمان کنگره از معترضین خالی شد.

به گفته رئیس جمهور و به نقل از اسپوتنیک ، پلیس و نیروهای امنیتی کنگره آمریکا مجبور شدند ساختمان کنگره و مناطق اطراف آن را همزمان با جلسه نمایندگان دو اتاق برای تأیید نتایج انتخابات محاصره کنند.

دلیل این تصمیم تهدید امنیت و تظاهرکنندگان بود که به پله های ساختمان کنگره پیشروی کردند و حتی وارد ساختمان شدند.

رئیس پلیس واشنگتن همچنین گفت که حداقل 4 نفر در ناآرامی های شب گذشته در واشنگتن کشته شدند. همچنین 52 نفر در این رابطه دستگیر شدند.

رابرت کنتی رئیس پلیس واشنگتن گفت: “علاوه بر زنی که در یک تیراندازی در بیمارستان جان خود را از دست داد ، سه مورد مرگ دیگر نیز در اطراف ساختمان کنگره گزارش شده است.”

کنتی در یک کنفرانس خبری گفت: “ما اکنون اجساد یک زن و دو مرد دیگر را داریم.”

وی افزود: تاکنون 52 نفر را دستگیر کرده ایم که چهار نفر از دستگیر شدگان سلاح غیرقانونی داشتند و 47 نفر نیز به دلیل نقض قانون منع رفت و آمد و ورود غیرمجاز دستگیر شدند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور مغلوب آمریکا در انتخابات 3 نوامبر که عامل اصلی درگیری بود و خواستار اعتراض و اعتراض به نتایج انتخابات شد ، در اعتراض به معترضین و همکاری با پلیس در توئیتر نوشت.

وی همچنین در یک پیام ویدیویی به طرفداران خود گفت: “انتخابات دزدیده شد ، اما به خانه خود برگردید! همه می دانند که انتخابات از ما دزدیده شده است. اما ما حزب قانون و نظم هستیم. شما باید به خانه بروید ، نه ما نمی خواهیم به کسی آسیب برسد. ” “خواهید دید که بعد چه اتفاقی می افتد.”

در همین حال ، برخی از اعضای کنگره ، حتی از حزب جمهوری خواه ، این اقدام ترامپ را کودتا و تلاشی برای این کار خوانده اند.

خبرگزاری جمهوری خواه – روابط بین الملل

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *