اعتراض یا شورش؟ چهار نفر در مقابل کنگره آمریکا کشته شدند

[ad_1]

اعتراض یا شورش؟  چهار نفر در مقابل کنگره آمریکا کشته شدند

پس از تجمع گروهی از طرفداران ترامپ در مقابل ساختمان کنگره آمریکا ، تیم امنیتی آن ساختمان اقدامات امنیتی خود را شدت بخشید و معترضانی را که وارد ساختمان کنگره شدند ، بیرون کرد. با این حال ، با ورود برخی معترضان به پارلمان ، جلسه دادرسی در كنگره برای تأیید نتایج انتخابات ریاست جمهوری ناقص باقی ماند. سرانجام با ورود گارد مسلح ملی ، ساختمان کنگره از معترضین خالی شد.

به گفته رئیس جمهور و به نقل از اسپوتنیک ، پلیس و نیروهای امنیتی کنگره آمریکا مجبور شدند ساختمان کنگره و مناطق اطراف آن را همزمان با جلسه نمایندگان دو اتاق برای تأیید نتایج انتخابات محاصره کنند.

دلیل این تصمیم تهدید امنیت و تظاهرکنندگان بود که به پله های ساختمان کنگره پیشروی کردند و حتی وارد ساختمان شدند.

رئیس پلیس واشنگتن همچنین گفت که حداقل 4 نفر در ناآرامی های شب گذشته در واشنگتن کشته شدند. همچنین 52 نفر در این رابطه دستگیر شدند.

رابرت کنتی رئیس پلیس واشنگتن گفت: “علاوه بر زنی که در یک تیراندازی در بیمارستان جان خود را از دست داد ، سه مورد مرگ دیگر نیز در اطراف ساختمان کنگره گزارش شده است.”

کنتی در یک کنفرانس خبری گفت: “ما اکنون اجساد یک زن و دو مرد دیگر را داریم.”

وی افزود: تاکنون 52 نفر را دستگیر کرده ایم که چهار نفر از دستگیر شدگان سلاح غیرقانونی داشتند و 47 نفر نیز به دلیل نقض قانون منع رفت و آمد و ورود غیرمجاز دستگیر شدند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور مغلوب آمریکا در انتخابات 3 نوامبر که عامل اصلی درگیری بود و خواستار اعتراض و اعتراض به نتایج انتخابات شد ، در اعتراض به معترضین و همکاری با پلیس در توئیتر نوشت.

وی همچنین در یک پیام ویدیویی به طرفداران خود گفت: “انتخابات دزدیده شد ، اما به خانه خود برگردید! همه می دانند که انتخابات از ما دزدیده شده است. اما ما حزب قانون و نظم هستیم. شما باید به خانه بروید ، نه ما نمی خواهیم به کسی آسیب برسد. ” “خواهید دید که بعد چه اتفاقی می افتد.”

در همین حال ، برخی از اعضای کنگره ، حتی از حزب جمهوری خواه ، این اقدام ترامپ را کودتا و تلاشی برای این کار خوانده اند.

خبرگزاری جمهوری خواه – روابط بین الملل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *