اعضای پارلمان اروپا مقام صلح پارلمان را به چالش می کشند

[ad_1]

اعضای پارلمان اروپا مرجع صلح پارلمانی را به چالش می کشند

قانون گذاران در حال بحث در مورد چگونگی تعیین پارلمان جدید برای ارائه یک برنامه صلح جامع هستند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ پس از دو روز مشورت طی دو هفته گذشته ، مجلس نمایندگان کمیسیونی را برای کار بر روی یک برنامه صلح تعیین کرده است. با این حال ، این هیئت پس از اظهارات روز گذشته رحمانی مبنی بر آغاز کار کمیته با واکنش برخی از نمایندگان مجلس روبرو شد.

تعدادی از نمایندگان مجلس در جلسه امروز پارلمان روز دوشنبه (13 دلو) خواستار برکناری هیئت پارلمانی صلح آمیز شدند. اما تعدادی دیگر از نمایندگان لغو هیئت مدیره را اشتباه دانستند.

گل رحمان همدرد ، نماینده مجلس ، گفت که هیئت 21 نفره پارلمان باید لغو شود زیرا در رای گیری هفته گذشته حد نصاب پارلمان بسته نشده و ترکیب این شورا دشوار است.

به گفته وی ، باید به نمایندگان فرصت داده شود تا از هر استان نماینده ای برای عضویت در هیئت معرفی کنند.
شاهپور حسین هل ، یکی دیگر از مقامات مخالف ، گفت که حد نصاب برآورده نشده است و رای بی اعتبار است. “ما صلح می خواهیم ، اما نمی خواهیم دولت موقت توسط چندین خائن پشتیبانی شود ، زیرا مردم خود را فدای حمایت از این سیستم کرده اند.

اما طرفداران کمیته صلح پارلمان با این لغو مخالفت کردند.

الله گل مجاهد گفت: “هیئت رئیسه رأی داده شده و این شورا انتخاب شده است ، اما اکنون اگر لغو شود ، باید با اکثریت دو سوم پارلمان رد شود. این مسئله صلح است. اگر یکی وجود داشته باشد شخص از هر استان ، هیچ کس مشکلی ندارد. “

نذیر احمد حنفی ، رئیس کمیته قانونگذاری مجلس ، گفت که رویه پارلمان همیشه به گونه ای بوده است که وی چندین نفر را به عنوان کمیته ای درباره یک موضوع منصوب کرده و متنی را به عنوان طرح آماده کرده است. بنابراین شورای صلح نیز به همین ترتیب منصوب می شود.

به گفته وی ، بر اساس اصول تعهدات داخلی ، اگر تصمیم پارلمان لغو شود ، باید یک سوم مجلس به صورت کتبی پیشنهاد شود و این پیشنهاد دو سوم آرای نمایندگان مجلس را بدست خواهد آورد ، در این مورد مجلس قبلی تصمیم لغو خواهد شد

سرانجام ، میرحمان رحمانی گفت که اگر مشکل نمایندگان به ترکیب هیئت صلح مربوط باشد ؛ به پیشنهاد نمایندگان ، ترکیب هیئت مدیره افزایش می یابد ، در غیر این صورت لغو این شورا به دو سوم آرا parliament مجلس نیاز دارد.

وی به نمایندگان معترض فرصتی داد و گفت نمایندگان هر استان باید با یکدیگر بنشینند و نامزدهای خود را برای تغییر در ترکیب هیئت معرفی کنند.

هفته گذشته ، پارلمان یک هیئت 21 نفره را برای بررسی روند صلح و تهیه طرحی برای حل جنگ در افغانستان تشکیل داد. همانطور که رئیس مجلس اعلام کرد ، این هیئت دیروز کار خود را آغاز کرد.

عبدالله امینی – آژانس جمهوری

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *