اعلام پایان ریاست جمهوری ترامپ در وب سایت وزارت امور خارجه آمریکا

[ad_1]

اعلام پایان ریاست جمهوری ترامپ در وب سایت وزارت امور خارجه آمریکا

براساس وب سایت وزارت امور خارجه آمریکا ، بر اساس وب سایت وزارت امور خارجه آمریکا ، پایان دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ در تاریخ 11 ژانویه اعلام شد.

برخی منابع خبری از هک شدن وب سایت وزارت امور خارجه آمریکا خبر داده اند. بر اساس گزارشی در بزفید ، پمپئو دستور تحقیقات داخلی در مورد این پرونده را صادر کرده است.

این حادثه زمانی رخ داد که دموکرات ها در مجلس نمایندگان ایالات متحده در جلسه 11 ژانویه پاراگرافهایی را در مورد استیضاح ترامپ ارائه دادند و رئیس جمهور را به ایجاد شورش متهم کردند.

اگر استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا رای بیاورد ، وی اولین رئیس جمهور آمریکا خواهد بود که در یک دوره دو بار استیضاح می شود. از سوی دیگر ، موضوع فعال سازی بند 25 قانون اساسی در جلسه امروز مطرح شد و جمهوری خواهان به موضوعات مطرح شده اعتراض كردند ، در نتیجه آن قرار شد رأی برای فعال سازی بند 25 قانون اساسی به صبح روز سه شنبه موكول شود. .

روند حذف ترامپ طبق ماده 25 قانون اساسی ایالات متحده به شرح زیر است: معاون رئیس جمهور و اعضای کابینه باید از کنگره بخواهند اختیارات رئیس جمهور را لغو کند. رئیس جمهور آمریکا پس از چهار روز فرصت دارد تا اعتراض و رد کند. سپس کنگره برای حل اختلاف به مدت 21 روز کار خواهد کرد و در این مدت معاون رئیس جمهور خواهد بود. اگر کنگره نتواند در مورد برکناری رئیس جمهور به توافق برسد ، او تمام اختیارات و اختیارات خود را حفظ خواهد کرد.

مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب آمریکا جو بایدن در تاریخ 20 ژانویه برگزار می شود.

خبرگزاری جمهوری خواه – روابط بین الملل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *