امرالله صالح: جامعه جهانی فهمیده است که طالبان دست از کشتار مردم برنداشته اند

[ad_1]

امرولا صالح: جامعه جهانی فهمیده است که طالبان دست از کشتار مردم برنداشته اند

امرولا صالح ، معاون اول رئیس جمهور این کشور ، می گوید که جامعه جهانی قبلاً دریافته است که گروه تروریستی طالبان در انجام تعهدات خود کوتاهی کرده و کشتار مردم مظلوم افغانستان را متوقف نکرده است.

به گزارش خبرگزاری جمهور ، آقای صالح گزارش شش و نیم جلسه امروز دوشنبه (13 دلو) را منتشر کرد و گفت طالبان عامل قتل های هدفمند در افغانستان هستند.

“من از پلیس و امنیت ملی بخاطر افشای دروغهای بی معنی دشمنان ، که من بارها گفته ام عامل همه حملات تروریستی به طالبان و پاکستان هستند ، سپاسگزارم. اکنون جامعه جهانی فهمیده است که گروه تروریستی طالبان نتوانسته است “” مردم مظلوم در افغانستان کشته نشده اند. “

وی افزود: اعتراف وحیدالله پسر عبدالباکی نشان می دهد که وی از طریق فردی به نام آتیکولا به مدت یک سال به طالبان پیوسته است. شماره تماس و اعتراف وی به درستی این واقعیت را نشان می دهد. این مرد و برادرش کاری زارنگ طالبان رهبر ، تا کلاس هفتم در مدرسه ای در پاکستان تحصیل می کرد و بعداً در مدرسه کاری کتی آتیکولا دشت پادولا که با او مرتبط بود ، یک درس مذهبی داد.

معاون اول رئیس جمهور در بخشی دیگر از گزارش خود گفت: “اظهارات رئیس امنیت داخلی وزارت کشور در مورد جنگ پیروز شده در منطقه امنیتی اول ، جایی که پلیس از قدرت خود سوusedاستفاده کرد و یکی از عناصر بد دوباره سو mis استفاده کرد یک کارت شناسایی. وی گفت: “ما به مردم اطمینان می دهیم كه كاملاً لرزان نیستیم. فرماندهی پلیس كابل كاملاً لرزان است. امروز این استواری به حدی رسیده است كه اگر عنصری از این نیروی چند هزار نفری در بیست و چهار ساعت متلاشی شود.” به طور جدی.

با این حال ، اکثر نمایندگان دولت ها و سازمان های بین المللی در کابل گفته اند که طالبان مسئول بیشتر خشونت ها و قتل ها در افغانستان هستند و باید خشونت ها پایان یابد.

نمایندگان اتحادیه اروپا ، ناتو ، نمایندگی های دیپلماتیک در استرالیا ، جمهوری چک ، دانمارک ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، هلند ، سوئد ، انگلستان و ایالات متحده به حملات و آدم ربایی ها و تخریب زیرساخت های حیاتی در افغانستان ادامه دادند روز یکشنبه (12 آوریل).

در این بیانیه آمده است که طالبان مسئول بیشتر قتلهای هدفمند هستند که حملات آنها نهادهای دولتی را تضعیف کرده و پناهگاهی امن برای فعالیت آزادانه گروههای تروریستی است.

در این بیانیه افزود: “طالبان باید درک کنند که اقدامات خشونت آمیز و مخرب خود خشم جهانیان را برانگیخته و برای ایجاد صلح در افغانستان باید خشونت ها متوقف شود.”

بر اساس این بیانیه ، ملت های غربی انتظار دارند طالبان با پایان دادن به خشونت ها و توقف تخریب زیرساخت های حیاتی و تعهد به صلح پایدار به نفع همه افغانها ، حمایت خود را از مردم افغانستان نشان دهند.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *