امرالله صالح: طالبان یک ترور کور انجام دادند ، به مردم اطلاع دهید

[ad_1]

امرالله صالح: طالبان یک ترور کور انجام دادند ، به مردم اطلاع دهید

امرولا صالح ، معاون اول رئیس جمهور این کشور ، می گوید که طالبان برای نشان دادن قدرت وحشت ، تخریب و وحشت خود دست به قتل های بی رویه زده اند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ آقای صالح امروز (سه شنبه) در گزارش جلسه شش و نیم خود (14 دلو) گفت که مردم هنگام مسافرت باید از محیط اطراف خود آگاه باشند.

وی افزود: “طالبان برای نشان دادن قدرت وحشت ، تخریب و وحشت خود ، حمله و ترور کورکورانه ای انجام داده اند که برای آنها ، پیر و جوان ، زن و مرد مهم نیست. مردم برای حرکت “دولت را درک و همکاری کنید.”

وی افزود: متأسفانه دو نفر از سرتیپ سردار ولی فرزند فرمانده ملی اردوی ملی فرمانده مدرسه 20 ساله کماندویی در ولایت ننگرهار و الله تاتکو پسر محمد طاهر 27 ساله از ولایت جاوجان در حمله تروریستی کشته شدند در تکاوران ANA. “یکی از آنها ، افتیر والد عبدالواسه ، 26 ساله ، یک افسر کماندو ، زخمی شد.”

معاون اول رئیس جمهور گفت: “افراد زیادی که در پشت این وحشت ها دستگیر شده اند ، دستگیر شده اند و ما دوباره از مردم شریف خود می خواهیم که بیشتر مراقب حرکت های خود باشند ، اما ما نمی توانیم تصمیم بگیریم که قوه قضاییه در جمهوری اسلامی افغانستان مستقل باشد.” اما باز هم امیدواریم دادگستری محترم کشور با مراجعه به شواهد و شواهد جنایت و احساسات جامعه به این موضوع رسیدگی کند. “

آقای صالح افزود: “برای طالبان ، هیچ چیز مهمتر از اجرای دستورات ارباب آنها نیست. این گروه تروریستی با هدف هدف قرار دادن این ائتلاف بزرگ ملی ، جمع شده از سراسر کشور و از سیستم و این سرزمین با یک لباس ، یک ایمان و یک پرچم. “” مردان دفاع می کنند ، هر روز تلفات جانی به وجود می آید ، اما دشمنان باید بدانند که مبارزه ما علیه این تروریست ها و حامیان آنها با قاطعیت ادامه خواهد یافت. “

با این حال ، اخیراً کشتارهای هدفمند و حوادث تروریستی در کابل با سرعتی بی سابقه افزایش یافته است. امروز سه انفجار در کابل باعث کشته شدن حداقل 7 نفر و زخمی شدن یک نفر دیگر شده است. اما هیچ گروه یا شخصی مسئولیت این وقایع را ندارد.

مقامات دولت افغانستان می گویند که آنها شواهد کافی دارند که نشان می دهد طالبان عامل قتل ها و حوادث تروریستی هستند.

در همین حال ، با افزایش کشتارهای هدفمند در افغانستان ، اکثر نمایندگان ایالت ها و سازمان های بین المللی در کابل گفته اند که طالبان مسئول بیشتر خشونت ها و قتل ها در افغانستان هستند و باید خشونت ها پایان یابد.

اگرچه طالبان مسئولیت این حوادث را به عهده نگرفتند ، اما حملات تروریستی را محکوم نکردند.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *