امسال دادستانی كونار 461 پرونده را ثبت كرده است

[ad_1]

امسال دادستانی كونار 461 پرونده را ثبت و تحقیق كرده است

دادستانی ارشد می گوید که دادستانی کنر 461 پرونده را در سال مالی 1399 تشکیل داده است.

به گزارش آژانس جمهوری؛ روز شنبه (13 ژوئن) ، دادستانی کل بیانیه ای صادر کرد و بیان داشت که دادستانی استیناف کنر 48 قتل ، 50 فقره سرقت ، 55 مورد مواد مخدر ، 46 مورد جرائم جاده ای ، هفت جنایت اخلاقی و 9 مورد در سال 1399 مرتکب شده است. مالی و جرایم اداری هشت مورد خشونت علیه زنان و 238 مورد جرایم را ثبت و بررسی کرده است.

در این اعلامیه آمده است كه از موارد فوق الذكر ، دویست و 26 پرونده توسط دادگاه بدوی و بیش از 55 پرونده دیگر توسط دادگاه تجدیدنظر تصمیم گیری شد.

در این اعلامیه افزوده شده است که 76 مورد دیگر به دلیل عدم وجود تعهد حفظ شده و 93 پرونده دیگر مختومه و نهایی شده است.

دادستانی 33 پرونده دیگر را به مقامات مربوطه ارسال کرده و 57 پرونده دیگر تحت اختیار است.

دفتر لوی saidارنوالی گفت که در نتیجه اعدام و تحقیق در این موارد ، مبلغ یک میلیون و دویست هزار افغانی از درک جریمه ها به حساب نهایی دولت واریز شده است. همچنین یک قبضه کلت کمری و یک کلاشینکف ، یک کیلو و 600 گرم حشیش و یک عدد درخت 108 فوت چهار قطعه ای توقیف و ضبط شد.

دادگاه تجدیدنظر کنر نیز چندین بار از وضعیت بهداشت و زندگی زندان مرکزی استان بازدید کرده و کارمندان خود را برای بهبود اوضاع راهنمایی کرده است. در این میان ، این اداره شش جلسه برای همکاری و هماهنگی نهادهای اطلاعاتی و امنیتی ، این مقام استانی و شورای ولایتی برگزار کرده است.

این سرویس گفت: دستورات عفو و تخفیف صادر شده از سوی ریاست جمهوری در سال 1399 همچنین به نفع 80 زندانی و زندانی بود که از این تعداد 50 نفر از جمله سه نفر بازداشت و 30 نفر زندانی و دو نفر بازداشت شدند. این دادستانی موفق شد 99 درصد بودجه خود را در سال مالی 1399 هزینه کند.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *