انتخابات ریاست جمهوری سوریه آغاز شده است

[ad_1]

انتخابات ریاست جمهوری سوریه آغاز شده است

در این دور از انتخابات ریاست جمهوری ، رأی دهندگان در میان سه نامزد هستند ، یعنی بشار اسد ، رئیس جمهور فعلی و دبیرکل حزب بعث سوریه ، و عبدالله سلوم عبدالله ، وزیر سابق و معاون سابق حزب سوسیالیست و از مخالفان محلی آنها محمود احمد الراعی ، دبیرکل جبهه دموکراتیک سوریه را انتخاب خواهند کرد.

پیش از این ، وزارت کشور سوریه اعلام کرده بود که حدود 18 میلیون سوری واجد شرایط شرکت در انتخابات ریاست جمهوری هستند.

وی در یک کنفرانس خبری گفت که تعداد رای دهندگان (بالای 18 سال و بدون منع قانونی رأی دادن) 18 میلیون نفر بوده و 107000 سوری در داخل و خارج سوریه از رای دادن منع شده اند.

همزمان کمیته های فرعی انتخابات در همه استان ها تجهیزات و مقدمات لازم برای انتخابات ریاست جمهوری را به اتمام رسانده اند. صندوق های رأی ، رئیسان و اعضای کمیسیون ها ، آراots و کلیه مواد لازم به مراکز اخذ رأی ارسال شد.

علاوه بر این ، دستورالعمل های بهداشتی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا ارائه شده است و مواد ضد عفونی کننده و ماسک نیز در مراکز رای دهی ارائه شده است.

رأی گیری از ساعت 7 صبح به وقت محلی آغاز و در ساعت 7 عصر به پایان می رسد.

ناصر الدیب ، معاون وزیر کشور سوریه روز سه شنبه گفت که وزارت کشور آمادگی کامل برای اطمینان از امنیت مراکز رای دهی و حفاظت از واحدهای خود را دارد.

سوریه روز سه شنبه در سکوت انتخاباتی سقوط کرد. طبق ماده 58 قانون انتخابات ، هر مبارزات انتخاباتی 24 ساعت قبل از تاریخ تعیین شده برای انتخابات به حالت تعلیق در می آید.

انتخابات سوریه در خارج از کشور روز پنجشنبه در سفارتخانه های این کشور برگزار شد.

خبرگزاری جمهوری خواه – روابط بین الملل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *