انکار طالبان از قتل های هدفمند مضحک است. آنها مواد منفجره مرگبار را از پاکستان دریافت می کنند

[ad_1]

معاون اول رئیس جمهور می گوید طالبان هنوز در حال تحویل مواد منفجره مرگبار بمب از پاکستان هستند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ امرولا صالح در گزارش خود در ساعت 6:30 صبح یکشنبه ، مواد منفجره مهلکی را که طالبان از پاکستان دریافت کرده است ، توصیف کرد.

آقای صالح افزود: “قول دهید ، ما اکنون جزئیات کنترل از راه دور نظامی را که طالبان از پاکستان برای انفجارها دریافت می کنند ، با شما (مردم افغانستان) در میان می گذاریم. “طالبان از پاکستان چه می گیرند؟”

دولت افغانستان بارها گفته است که طالبان مواد منفجره را از پاکستان تأمین می کنند. اما این اولین بار است که معاون اول رئیس جمهور چنین ادعایی می کند.

آقای صالح گفت که اداره امنیت ملی افغانستان (NDS) صدها سلاح کشنده از این دست تروریست ها پیدا کرده است.

وی افزود که ادعای طالبان مبنی بر اینکه آنها در قتلهای هدفمند نقش نداشته اند ، بیشتر قربانیان آنها غیرنظامی و افراد آگاه بودند ، اساساً مضحک و بی اساس بود. طالبان و حامیان استراتژیک طالبان از نسل جدید ، به ویژه آنهایی که مغز شلوغ و زبان بیانی دارند ، ترس دارند.

در همین حال ، عبدالحفیظ منصور ، یکی از اعضای تیم مذاکره کننده طالبان دولت ، در جلسه دیروز در مورد برداشت خود از رهبران طالبان گفت که آنها به شدت از نسل جدید در افغانستان می ترسند و آن را سرکوبگر می دانند.

آقای منصور گفت که کشته شدن یک روزنامه نگار برای طالبان به اندازه کشتن یک ژنرال در ارتش دولت مهم است.

به گفته معاون اول نخست وزیر ، طالبان اخیراً کشتار اعضای جامعه مدنی و روزنامه نگاران در افغانستان را در اولویت قرار داده اند.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *