اولین محموله واکسن تاج Sputnik V به ایران ارسال شد

[ad_1]

اولین محموله واکسن کرونای Sputnik V به ایران ارسال شد

به گزارش جمهور نیوز ، اولین محموله 5 میلیون دوز واکسن Sputnik-V روسی روز پنجشنبه از مسکو به تهران ارسال شد ، محموله دوم نیز قرار است در تاریخ 20 فوریه به تهران و محموله سوم نیز برای ارسال ارسال شود. در تاریخ 31 مارس به تهران

کاظم جلالی ، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با سازمان صدا و سیمای ایران گفت: بر اساس توافق نامه منعقد شده بین ایران و روسیه ، در مجموع 5 میلیون دوز واکسن Sputnik-V در مرحله اول به ایران ارسال می شود. دریافت شود وی با اشاره به استقبال مشترک روسیه از تولید واکسن بین ایران و روسیه ، اظهار داشت: از ماه ها قبل مقامات بهداشتی روسیه خواستار همکاری بین دو کشور در زمینه تولید مشترک واکسن های کرونر و با توجه به ظرفیت بالای واکسیناسیون ایران بوده اند. تولید واکسن در دو کشور آغاز می شود.

وی افزود: تمام جزئیات و نحوه عملکرد این واکسن که طی دو ماه روی 22000 نفر بررسی شده است ، نشان می دهد که حدود 92٪ موارد کاملاً در برابر ویروس کرونا مقاوم هستند و موارد بسیار کمی از تب خفیف در برخی موارد. “گیرندگان واکسن مشاهده شده.

انتشار مقاله ای در هفته نامه معتبر اروپایی لانست درباره عملکرد خوب و اثربخشی واکسن Sputnik 92٪ آن ، رسانه های غربی را به اعتراف وا داشته است. کریل دیمیتروف نماینده ویژه واکسن کرونا روسیه به رسانه های روسی گفت: “واکسن اسپوتنیک وی ثابت کرده است که یکی از ایمن ترین واکسن ها در حال حاضر در جهان است.”

خبرگزاری جمهوری خواه – روابط بین الملل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *