ایالات متحده از استقرار دولت موقت در افغانستان حمایت نمی کند

[ad_1]

ایالات متحده از استقرار دولت موقت در افغانستان حمایت نمی کند

کاردار ایالات متحده در کابل می گوید ایالات متحده از تشکیل دولت موقت در افغانستان نه حمایت کرده و نه از آن پشتیبانی خواهد کرد.

خبرگزاری جمهوری خواه؛ راس ویلسون روز چهارشنبه در توییتر نوشت: “ما از دولت موقت و ایالات متحده حمایت نمی كنیم.”

وی افزود: “نتیجه گفتگوهای صلح افغانستان به افغان ها بستگی دارد و ما معتقدیم که این نتایج باید منعکس کننده آرزوهای مردم افغانستان باشد.”

آقای ویلسون بار دیگر خواستار پایان فوری خشونت ها و آتش بس در افغانستان شد و افزود كه ایالات متحده خود را متعهد كرده است كه از طریق توافق نامه سیاسی جنگ در افغانستان را خاتمه دهد.

وی معتقد است که این توافق نامه سیاسی باید اطمینان حاصل کند که دستاوردهای 19 سال گذشته در افغانستان حفظ می شود و کشور متحد ، دموکراتیک و قدرتمند باقی می ماند.

کاردار سفارت آمریكا در كابل گفت كه او و زلمای خلیل زاد ، فرستاده ویژه آمریكا در روند صلح افغانستان ، درمورد تسریع در گفتگوهای صلح افغانستان در دوحه با افغانها صحبت كرده اند.

وی در عین حال تأکید کرد که دور اول مذاکرات صلح دوحه پیشرفت چشمگیری داشته است ، اما هنوز کارهایی برای انجام وجود دارد.

راس ویلسون همچنین تأکید کرد که تمایل ایالات متحده برای کاهش خشونت و آتش سوزی شدید است.

در همین حال ، گفته می شود که زلمای خلیل زاد ، فرستاده ویژه ایالات متحده برای صلح در افغانستان ، در سفر اخیر خود به کابل و دیدار با برخی از رهبران سیاسی ، در نتیجه مذاکرات صلح ، موضوع دولت موقت را مطرح کرده است. ملاقات کردن رد کردن

در همین حال ، سرور دانش ، معاون دوم رئیس جمهور ، می گوید صلح به یک دولت موقت احتیاج ندارد ، بلکه به یک دولت موقت یا دولت در مواقع اضطراری و خلا سیاسی احتیاج دارد.

آقای دانس امروز در جلسه ای تحت عنوان “قانون اساسی ، شهروندی و صلح پایدار” در کابل سخنرانی کرد و گفت: “دولت یا دولت موقت در شرایط اضطراری و در خلا سیاسی به سر می برند و امروز برای دستیابی به صلح نیاز کامل به دولت موقت وجود دارد. مالک نیست “.

“ما در مرحله اول مذاکرات صلح هستیم ، اما برای صلح پایدار توجه به دو چیز مهم است. هیچ توافق نامه صلح نباید اسرار داشته باشد و باید به همه تنش ها رسیدگی شود و صلح پایدار باید بر اساس از نظم ، “آقای دانش گفت. “این به جمهوری بستگی دارد.”

از سوی دیگر اعضای مجلس نمایندگان ضمن مخالفت با برنامه دولت موقت برای روند صلح ، تأکید کردند که آنها نسبت به سرنوشت ملی افغانستان بی تفاوت نیستند و اجازه تخریب آن را نمی دهند.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *