بازداشت عامل انفجار در بامیان و یکی از اعضای داعش در ننگرهار

[ad_1]

بازداشت عامل انفجار در بامیان و یکی از اعضای داعش در ننگرهار

اداره امنیت ملی (NDS) گفت که گردانندگان این اداره در جریان عملیاتی یکی از عاملان بمب گذاری در ولایت بامیان را دستگیر کرده اند. بر اساس گزارش دیگری ، یکی دیگر از اعضای داعش در ننگرهار دستگیر شده است.

به گزارش آژانس جمهوری؛ بر اساس بیانیه اداره امنیت ملی (مالیات بر ارزش افزوده) عارف حسین ، یک عضو مخفی گروه گلاب الدین ، ​​مسئول اطلاعات گروه تروریستی طالبان در ولایت بامیان بود.

گفته می شود وی مسئول حمل مهمات خوشه ای و مواد منفجره به این گروه ، اخیراً در استان بامیان بوده و سایر اعضای گروه تروریستی طالبان آنها را در بازار ولی عصر و بیمارستان های نیو رود قرار داده اند. مرکز ولایت بامیان واقع شده است.

در این بیانیه افزوده است که عارف حسین نیز توسط اداره امنیت ملی (NMS) به اتهام عضویت در یک گروه تروریستی طالبان و دست داشتن در بمب گذاری در مرکز استان بامیان دستگیر شد.

در این بیانیه آمده است كه اداره كل امنیت ملی به شهروندان افغانستان اطمینان می دهد كه هسته های گروه های تروریستی را شناسایی كرده و آنها را در اسرع وقت دستگیر یا هدایت خواهد كرد.

گفتنی است که بامیان اخیراً مورد انفجارهای متعددی قرار گرفت که برخی از آنها تلفات سنگینی را به غیرنظامیان وارد کرد.

نماینده ولایت ننگرهار همچنین گفت که نیروهای امنیت ملی در شهر جلال آباد رئیس شبکه شهر داعش و تولید کننده معدن را از این گروه بازداشت کرده اند.

نام وی عبدالصمد است و به همراه 3 کیلوگرم مواد منفجره ، یک بشکه با تفنگ و 9 مین با فیوز و چهار تلفن همراه دستگیر شد.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *