بانک مرکزی در واکنش به اعتراض صرافان به مقررات جدید بانکی است


بانک مرکزی در واکنش به اعتراض صرافان به مقررات جدید بانکی است

در پاسخ به اعتراض صرافان به مقررات جدید بانکی ، بانک مرکزی گفت که این مقررات براساس مبارزه با پولشویی است و تغییری نمی کند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ اتحادیه مبادلات پولی روز شنبه (18 فوریه) اعتصاب ملی را به دلیل مقررات جدید بانک مرکزی اعلام کرد. این اتحادیه گفت که از امروز در اعتراض به مقررات جدید کلیه بازارهای سهام در کشور تعطیل خواهد شد.

طبق مقررات جدید ، صرافی ها به شرکت تبدیل می شوند.

با این حال ، بانک مرکزی بیانیه ای صادر کرد و گفت: بانک مرکزی در راستای تعهدات خود به شرکای بین المللی در مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم ، شروع به ساخت شرکت ها ، صرافی ها و ارائه دهندگان خدمات پول کرده است.

طبق گفته این بانک ، تغییر در ساختار قانونی صرافی ها و ارائه دهندگان خدمات پولی فردی یک شرکت برای اکثر صرافی ها و خدمات پولی یک فرایند آسان و همان روند است. این بانک تأکید می کند که تعدادی مجوز برای مجوزهای شرکتی در نظر گرفته است.

پروانه شرکت مشمول مالیات ثابت است ، مجوز شرکت نیازی به ارائه ترازنامه سالانه بانک مرکزی ندارد ، مجوز شرکت نیازی به هیئت نظارت چند عضو ندارد ، پروانه شرکت بدون تاریخ انقضا صادر می شود ، با مجوز شرکت شما می توانید نمایندگی ایجاد کنید. نیاز به ضمانت تحصیل دارد.

بنابراین بانک مرکزی از همه صرافی ها و خدمات پولی در سراسر کشور می خواهد تا از روند ملی حمایت کنند ، مجوزهای شرکتی را بگیرند و از مزایای آن بهره مند شوند.

این بانک در پاسخ به اعتراض اتحادیه صرافان اعلام کرد که مدیریت اتحادیه کلیه خدمات پول و پول و خانه شاهزاده بیشتر مجوزهای شرکت را دریافت کرده است. این بانک طی چند هفته گذشته حدود 100 مجوز شرکت صادر کرده است و متقاضیان دریافت این مجوزها در حال حاضر به بانک دا افغانستان در سراسر کشور مراجعه می کنند.

این بانک خاطرنشان کرد: کارشکنی در این روند به هر نحوی یا به هر طریق خلاف مصالح عالی کشور است.

پیش از این معاون اول رئیس جمهور گفته بود که برخی صرافان با ساخت صرافی ها به دلیل قاچاق پول به خارج از کشور مخالف هستند.

آژانس جمهوری – کابل

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *