بایدن هشدار داد که حملات سایبری منشأ جنگ واقعی خواهد بود

[ad_1]

بایدن هشدار داد که حملات سایبری منشأ جنگ واقعی خواهد بود

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا ، در مورد حملات سایبری اخیر از جمله باج افزار ابراز نگرانی کرده و گفته است که اگر ما با قدرت زیادی وارد جنگی تمام عیار شویم ، این امر به دلیل حملات سایبری است.

بر اساس این گزارش ، بایدن همچنین مدعی است که روسیه در تلاش برای تأثیرگذاری بر انتخابات میان دوره ای 2022 ، اطلاعات گمراه کننده ای را منتشر می کند.

رئیس جمهور آمریکا ادعا می کند که پوتین یک مشکل واقعی دارد. اقتصادی را اداره می کند که فقط سلاح هسته ای دارد. او می داند که مشکلات واقعی دارد ، که فکر می کنم او را خطرناک تر می کند.

بر اساس این گزارش ، ایالات متحده انتخابات میان دوره ای در پاییز 2022 برگزار می کند که در آن تمام کرسی های مجلس نمایندگان و یک سوم کرسی های سنا به رای گذاشته می شوند.

اظهارات بایدن علیه روسیه زمانی بیان شد که سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه گفت غرب می كوشد با طرح ادعاهایی غیرمستند در ناوالنی و سایر پرونده های علیه روسیه ، سیاست داخلی این كشور را در آستانه انتخابات بی ثبات كند.

لاوروف گفت: “غرب در تلاش است تا در آستانه انتخابات ما در روسیه ، به ویژه از طریق بلاروس و مولداوی ، منطقه ای از بی ثباتی ایجاد کند و ناظران بین المللی احتمالاً بر انتخابات در روسیه تأثیر خواهند گذاشت.”

حمله اخیر هکرها به 200 شرکت آمریکایی پیامدهای ناگواری برای اقتصاد آمریکا به همراه داشت. پس از این حملات ، رئیس جمهور آمریکا در تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین ، همتای روسی خود گفت كه انتظار دارد دولت روسیه در مورد حملات سایبری علیه ایالات متحده اقدامی انجام دهد.

بایدن در مورد مکالمه تلفنی خود با پوتین به خبرنگاران گفت: “من صریحاً به او گفتم که ایالات متحده انتظار دارد وقتی عملیات سایبری در خاک این کشور انجام می شود ، حتی اگر دولت روسیه مسئولیتی نداشته باشد ، وقتی اطلاعات کافی در اختیار آن قرار دهیم ، اتفاق افتاده “انجام دهید.

بایدن و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه درباره حملات سایبری 16 ژوئن در ژنو گفتگو کردند.

علاوه بر روسیه ، ایالات متحده چین را به دفاع از خود در برابر هکرها متهم کرده و گفته است که کشورش قبل از اقدامات مقابله ای در حال انجام تحقیقات است.

خبرگزاری جمهوری – روابط بین الملل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *