بحران در غزه رژیم قاتل ، جهان منفعل

[ad_1]

بحران در غزه  رژیم قاتل ، جهان منفعل

ساعاتی پس از آنكه ارتش اسرائیل كشته شدن چندین فرمانده حماس را اعلام كرد ، یكی از برجهای اصلی نوار غزه را ویران كرد.

اسرائیل می گوید شبه نظامیان فلسطینی بیش از 1000 موشک به مناطق اشغالی شلیک کرده اند. از جمله شلیک موشک بی سابقه به تل آویو و شهرهای مرکزی اسرائیل.

از روز دوشنبه تاکنون دست کم 65 فلسطینی و شش نفر از جمله 16 کودک فلسطینی در اسرائیل کشته شده اند.

آنتونی بلینکن ؛ وزیر امور خارجه ایالات متحده ، در تماس با نتانیاهو ، حملات موشکی حماس را محکوم کرد. اما وی گفت مسئولیت اسرائیل جلوگیری از کشتن غیرنظامیان است.

بنی گانز؛ با این حال ، وزیر دفاع اسرائیل گفت که رژیم هیچ انتقادی از حق و تکلیف برای محافظت از خود و مردمش را نمی پذیرد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد پشت درهای بسته تشکیل جلسه داد تا درباره بحران کنونی اسرائیل و فلسطین تصمیم بگیرد که بدون قید و شرط پایان یافته است.

آنتونیو گوترش؛ دبیرکل سازمان ملل گفت که وی از شدت خشونت “بسیار نگران است”.

همه چیز طبق معمول است. رژیم وحشی ، سرکوبگر و آدم کش کاملاً آگاهانه و آشکار است. او بی پروا بمبی را روی یک نوار کوچک ، محدود و متراکم می اندازد و باعث کشته شدن کودکان و بزرگسالان نظامی و غیرنظامی می شود. این حقی است که ایالات متحده و سایر قدرت های جهانی به اسرائیل داده اند: حق دفاع از خود!

اما سوال این است که این حق از کجا ناشی می شود؟ انگلیس یک رژیم نادرست به میهن های کشور تحمیل کرده است که توسط ایالات متحده و اروپا مشروعیت یافته است و چندین رژیم منحط “اسلامی” دستورات واشنگتن را برای “عادی سازی” روابط با این رژیم انجام داده اند. اکنون افرادی که برای حفاظت از سرزمین خود می جنگند به طرز وحشیانه ای سرکوب می شوند. آنها حتی حق ندارند در مقدس ترین مکان مذهبی خود نماز بخوانند و برای غلبه بر موانع سنگین نیروهای اشغالگر و سد صهیونیست های افراطی باید کشته و زخمی شوند. در همین حال ، شهرک های غصب شده اسرائیلی همچنان در سرزمین های فلسطین گسترش می یابد تا یهودیان سرگردان را از سراسر جهان مستقر کند.

نواز غزه بار دیگر هدف بمب گذاری های مرگبار ارتش جنایتکار اسرائیل قرار گرفته است ، نواری کوچک که سالها توسط رژیم منحط محاصره شده و مردم آن در سخت ترین شرایط به مجازات جمعی و مرگ تدریجی محکوم شده اند.

ناامید کننده تر از همه ، ایالات متحده همچنان توجیه کارشکنی تکان دهنده و جنایتکارانه فرزند نامشروع خود را بر عهده دارد و جامعه بین الملل مانند گذشته تنها کسی است که شاهد فجیع ترین قتل های قرن است.

شورای امنیت سازمان ملل که در موارد دیگر صرفاً ابزاری از نیروهای همه چیز خوار برای تجویز تجاوز و جرم انگاری اشغال آنها است ، باز هم از عهده مقابله با بحران مهلک غزه برآمده و حتی بیانیه سیاسی بی فایده صادر کرده است.

آنتونیو گوترش؛ دبیرکل سازمان ملل متحد ، که سازمانش سالهاست غیرقابل دسترسی است و قادر به مدیریت حکومت جهانی نیست ، به سادگی “ابراز نگرانی عمیق” کرد. موقعیتی شرم آور که بیان آن از بی بیان ارزشمندتر است.

با این حال ، جنگ فعلی کاملاً یک طرفه نیست. مقاومت فلسطین برای اولین بار در تاریخ مبارزه مسلحانه خود علیه غصب و اشغال ، توانسته است ده ها موشک را به سمت شهرهای مرکزی اسرائیل ، به ویژه پایتخت ، تل آویو ، نمایشگاه آهن شلیک کند.

درگیری همچنین فراتر از غزه گسترش یافته و بیت المقدس و کرانه باختری غربی شاهد درگیری شدید فلسطینیان و نیروهای اشغالگر بوده اند.

وضعیت در سرزمین های اشغالی نیز وحشتناک و بحرانی است. اعراب اسرائیلی در چندین شهر با یهودیان افراطی درگیر شدند و در مرکز شهر لود درگیری شدید بود و مقامات محلی آن را “جنگ داخلی” توصیف کردند. در این شهر حالت فوق العاده اعلام شده است.

بنابراین ، وضعیت کنترل رژیم اشغالگر قدس در داخل و خارج از مرزهای آن پیچیده و بحرانی است و در مقایسه با بی عملی ننگین قدرت های جهانی ، رژیم های عربی و سازمان های بین المللی در برابر این جنایات ، یک منبع امید است. این نشان می دهد که سرکوب ، جنایت ، اشغال و کشتار بی پاسخ مانده و شکست تلخ دیگری در انتظار منبع اصلی ناامنی در خاورمیانه است.

محمدرضا امینی جمهوری است

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *