برنامه حقوق و دستمزد از طریق تلفن راه اندازی شد

[ad_1]

برنامه حقوق و دستمزد به صورت تلفنی راه اندازی شد

کاخ ریاست جمهوری می گوید در حضور رئیس جمهور محمد اشرف غنی ، برنامه حقوق و دستمزد امروز دوشنبه (4 اوت) به صورت تلفنی افتتاح شد.

به گزارش جمهور نیوز ؛ به گزارش بولتن ارگ ، اجمل احمدی ، رئیس بانک مرکزی گفت که این یک برنامه مهم برای انتقال پول از طریق تلفن های معمولی بدون اینترنت است و از این پس همه کارکنان غیرنظامی و نظامی با تلفن های معمولی می توانند حساب های خود را بررسی کرده و درآمد کسب کنند. زندگی کردن.. انتقال خانواده و هر کس که آنها می خواهند.

پس از اجرای عملی و افتتاح این برنامه ، آقای غنی این برنامه را یک پیشرفت اساسی و یک گام تاریخی خواند.

وی این سیستم را برای جلوگیری از فساد و ایجاد شفافیت مهم توصیف کرد و گفت: اعضای نیروهای امنیتی و دفاعی می توانند حقوق خود را به راحتی برای خانواده های خود ارسال کنند.

رئیس جمهور افزود سیستم و تجربه در آفریقا موفق است.

اما روز گذشته ، کاخ ریاست جمهوری برنامه ای برای دیجیتالی کردن کابینه برای ارائه خدمات بهتر دولتی به شهروندان آغاز کرد.

فضل محمود فضلی ، رئیس اداره ریاست جمهوری ، روز یکشنبه در جلسه کابینه گفت که روند دیجیتالی شدن افغانستان با افتتاح سیستم مدیریت دیجیتال کابینه به طور رسمی آغاز می شود و این روند در بخش های دیگر نیز ارتقاء می یابد.

به گفته وی ، با افتتاح این سیستم ، همه موارد اداره ، از جمله سیستم اتصال اداره با همه ادارات ، قراردادهای تدارکات دولتی ملی ، موارد اضافی از کارمندان بلند پایه دولتی ، تصویب شوراهای عالی رتبه دولتی و تصمیمات الکترونیکی صادر می شود

با الکترونیکی شدن پرونده های اداری ، علاوه بر سرعت بخشیدن به روند مکاتبات ، حدود 10 تا 17000 برگ کاغذ در هفته صرفه جویی می شود.

رئیس جمهور غنی در مراسم افتتاح این سیستم گفت که به دلیل سرعت دیجیتالی شدن خدمات ، اپیدمی کوئید 19 سرعت دیجیتالی شدن را حدود ده سال تسریع کرده است و افغانستان باید از این انقلاب دیجیتالی به نحو احسن استفاده کند.

آقای غنی گفت که افغانستان باید از این انقلاب دیجیتالی به نفع کشور استفاده مثر کند و ارائه خدمات عمومی را از طریق تغییرات اساسی استاندارد سازد.

وی همچنین به پرداخت حقوق از طریق تلفن همراه اشاره کرد و عنوان کرد که این وظیفه بر عهده سازمان اعطا کننده است. هر فرماندهی وظیفه دارد بر مقاومت انسانی خود غلبه کند. نیروی کار وزارتخانه ها مقاومت می کند. مردم با عدم پرداخت به موقع کنار آمده بودند.

رئیس جمهور گفت که در عرض یک ماه ، همه ادارات موظفند افراد را به طور واضح شناسایی کرده و با وزارت دارایی و بانک مرکزی همکاری کنند تا از پرداخت به موقع حقوق اطمینان حاصل شود.

به گفته وی ، اکنون به استثنای شرکت های مخابراتی سلام و روشن ، همه شرکت های دیگر به این سیستم متصل هستند و این دو شرکت به زودی متصل می شوند تا همه معاملات و انتقال پول از طریق تلفن انجام شود.

رئیس جمهور تاکید کرد که این امر نه تنها ارائه خدمات را تسهیل می کند ، بلکه بخشی از تعهد افغانستان به جامعه بین المللی برای کاهش فساد اداری است.

وی در زمینه دیجیتالی سازی ، انتشار اسناد الکترونیکی شخصی را اساسی خواند و تاکید کرد که این روند نیز در حال تسریع است. به گفته وی ، توزیع شناسنامه در این هفته به 6 میلیون نفر می رسد و 2 میلیون هموطن منتظر توزیع شناسنامه خود هستند.

خبرگزاری جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *