بیش از 2 میلیون دلار باج هکر توسط پلیس ایالات متحده پس داده شد

[ad_1]

بیش از 2 میلیون دلار باج هکر توسط پلیس ایالات متحده پس داده شده است

به گفته رئیس جمهور و به نقل از دویچه وله ، لیزا موناکو ، معاون وزیر دادگستری ایالات متحده در واشنگتن ، گفت که بازرسان دادستان موفق شده اند بیشتر 4.4 میلیون دلار باج بدهی خط لوله Colonial Oil از هکرها در ماه مه پرداخت کنند. بازگشت.

مدیران استعمار می گویند این بدافزار سیستم رایانه ای این شرکت را آلوده کرده و برای ردیابی هکرها از یک شرکت امنیت سایبری مستقل کمک گرفته است اما این شرکت مجبور به پرداخت دیه شده است.

پاول ابوت ، معاون رئیس پلیس اف بی آی ، نحوه بازگشت دیه را توضیح داد و گفت: این دیه دیجیتالی است که با بیت کوین بیت کوین پرداخت می شود و در جریان معاملات ارز دیجیتال ردیابی می شود.

وی افزود: شرکت نفت استعمار در مجموع 75 بیت کوین پرداخت کرده که در آن زمان 4.4 میلیون دلار ارزش داشت و پلیس فدرال 63 بیت کوین را ضبط کرده است.

طبق گفته پلیس فدرال ، به دلیل کاهش ارزهای دیجیتال در چند هفته گذشته ، مبلغ مصادره شده به ارزش دو میلیون و 300 هزار دلار است.

برای اولین بار ، ایالات متحده توانست از “دیه دیجیتال” جلوگیری کند.

مقامات آمریکایی و کارشناسان فضای مجازی به شرکت های خصوصی توصیه کرده اند که دیه ای برای هکرها پرداخت نکنند و آنها را برای انجام حملات اضافی تشویق نکنند.

خط لوله استعماری مستقر در تگزاس به دلیل حملات هک ، در عرض چند روز تأمین سوخت 50 میلیون مصرف کننده را قطع کرده است.

خط لوله 8000 کیلومتری این شرکت در امتداد سواحل شرقی ایالات متحده امتداد دارد و روزانه 2.5 میلیون بشکه گازوئیل و روغن به مصرف کنندگان در شرق و جنوب ایالات متحده تحویل می دهد.

هنوز ایده دقیقی از منشأ حمله هکر یا شواهدی مبنی بر درگیر شدن یک دولت خارجی وجود ندارد و تحقیقات FBI ادامه دارد.

با این حال ، اداره تحقیقات فدرال آمریکا (FBI) گفته است كه یك گروه هكر روسی به نام Dark Side پشت این حمله بوده است.

خبرگزاری جمهوری خواه – روابط بین الملل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *