ترامپ طرفداران خود را به یک راهپیمایی بزرگ اعتراضی در واشنگتن دعوت می کند


ترامپ طرفداران خود را به یک راهپیمایی بزرگ اعتراضی در واشنگتن دعوت می کند

به گزارش اسپوتنیک ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا قبول شکست مقابل جو بایدن ، که برنده کاخ سفید و کالج انتخاباتی در رقابت 2020 است ، را رد کرد. ترامپ همچنان ادعا می کند که این “تقلب گسترده در انتخابات” است و نتایج انتخابات را در دادگاه ها به چالش می کشد.

چند هفته پیش ، ترامپ توجه خود را به حادثه 6 ژانویه جلب کرد و با توئیت 19 دسامبر برای “اعتراض گسترده” در روزهای آینده در واشنگتن دی سی ، پیروان خود را به “آنجا” دعوت کرد و افزود که اعتراض ” دیدن “.

با این حال ، توئیتی که ترامپ در آن اعلام کرده بود این راهپیمایی را بلافاصله پس از انتشار توسط رئیس جمهور آمریکا حذف کرده است.

با این حال ، ترامپ پس از حذف توییت اصلی ، توئیت مشابهی را دوباره منتشر کرد.

ترامپ پس از اعلام راهپیمایی اعتراضی 6 ژانویه در توییت بعدی اعلام کرد که “مقدار زیادی شواهد” را در آن روز ارائه می دهد ، و بر ادعای خود مبنی بر پیروزی “بزرگ” در انتخابات تأکید کرد.

ترامپ به همراه چندین متحد جمهوری خواه خود ، با ادعای “تقلب گسترده در انتخابات” ، به نتایج انتخابات اعتراض کردند و جو بایدن را که اکثریت آرا popular مردم را به دست آورد و کالج انتخاباتی را “رئیس جمهور جعلی” خواند.

مو بروکس یک جمهوری خواه است که در اعتراض به تصویب نتایج انتخابات در کنگره ، ابتکار عمل را رهبری می کند. حداقل یک سناتور ، جاش هاولی ، روز پنجشنبه گفت که با نتایج انتخابات مخالفت خواهد کرد ، در حالی که سناتور جمهوری خواه تامی تبرویل گفت که در نظر دارد از این ابتکار حمایت کند.

خبرگزاری جمهوری خواه – روابط بین الملل

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *