ترامپ: من شکست انتخابات را قبول ندارم

[ad_1]

ترامپ: من شکست انتخابات را قبول ندارم

رئیس جمهور بار دیگر ادعاهای تقلب در انتخابات ریاست جمهوری صبح روز سه شنبه را تکرار کرد و گفت “لیبرال دموکرات ها” کاخ سفید را تصاحب نخواهند کرد.

ترامپ در سخنرانی خود در گرجستان در حمایت از نامزدهای جمهوری خواه در انتخابات سنا گفت: “شکست در گرجستان غیرممکن است”. “ما دو گزینه داشتیم و من هر دو را برنده شدم.”

در جای دیگر ، او اشاره کرد که به کار خود برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ادامه خواهد داد ، و تلویحاً گفت که جو بایدن رئیس جمهور منتخب به عنوان رئیس جمهور وارد کاخ سفید نخواهد شد.

وی گفت: “اگر سنا و کاخ سفید به دست دموکرات ها بیفتند – البته این کاخ سفید به دست آنها نخواهد افتاد – ما تا آنجا که می توانیم جنگ خواهیم کرد.” ترامپ در بخشی از سخنان خود همچنین تأکید کرد که شکست در انتخابات را قبول ندارد.

ترامپ همچنین ابراز امیدواری کرد که معاون وی ، مایک پنس ، از موقعیت خود به عنوان رئیس مجلس سنا برای کمک به او در تغییر نتیجه انتخابات استفاده کند.

وی گفت: “امیدوارم مایک پنس به کمک ما بیاید.” امیدوارم معاون رئیس جمهور به کمک ما بیاید. او مرد بزرگی است. “البته ، اگر او كمك نكند ، من او را خیلی دوست نخواهم داشت.”

هفته گذشته رسانه ها گزارش دادند كه ترامپ از مایك پنس كه رئیس جمهور سنا نیز است خواسته است نتایج رای گیری در مجلس نمایندگان را تأیید نكند.

روز چهارشنبه ، دو هفته پیش ، ترامپ درخواست یکی از طرفداران خود را در حساب توئیتر خود منتشر کرد که در آن از مایک پنس خواسته شد تا از تصویب رای در مجلس نمایندگان در 6 ژانویه خودداری کند.

CNN چند روز بعد گزارش داد که دونالد ترامپ چند ساعت قبل از ارسال مجدد پیام در توییتر ، با مایک پنس در دفتر کار خود ملاقات کرده است.

اعضای کالج انتخاباتی چند هفته پیش با شرکت در جلسه ای در ایالت های مختلف بر اساس نتایج انتخابات 3 نوامبر ، به هر یک از دو نامزد رای دادند. در پایان رای گیری ، جو بایدن با تقریبا 306 رأی به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده انتخاب شد.

آرا elect انتخاباتی قرار است در 6 ژانویه 2021 ، در جلسه کنگره با حضور اعضای سنا و مجلس نمایندگان شمارش شود.

یک منبع آگاه به سیان گفت: “ترامپ برای جنگ” [نتیجه رأی] “دانشکده انتخاباتی بسیار مصمم است و هنوز هم فکر می کرد که پایان نیافته است.”

ترامپ اخیراً به اطرافیان خود گفته بود كه مایك پنس به او كمك نمی كند تا بتواند به هدف خود برای برگرداندن نتیجه انتخابات برسد. در روزهای اخیر ، او بر نقش سنتی که مایک پنس قرار است در 6 ژانویه برای تأیید نتیجه انتخابات بازی کند ، تمرکز کرده است. مایک پنس رئیس مجلس سنا است و روند تأیید انتخابات تحت نظارت وی است.

منابع آگاه ادعا می کنند که ترامپ در روزهای اخیر موضوع را با مایک پنس مطرح کرده است و از شنیدن اینکه پنس قادر به تغییر نتیجه انتخابات 6 ژانویه نخواهد بود ، متعجب است.

مقامات پنس و کاخ سفید تلاش کرده اند تا ترامپ را درک کنند که ریاست جمهوری او تشریفاتی است و او نمی تواند به تنهایی نتایج انتخابات را رد کند.

خبرگزاری جمهوری خواه – روابط بین الملل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *