ترامپ وقایع 6 ژانویه را محکوم کرد

[ad_1]

ترامپ وقایع 6 ژانویه را محکوم کرد

به گزارش خبرگزاری جمهوری خواه ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیامی ویدئویی تأکید کرد که مهاجمان هفته گذشته در ساختمان کنگره مجازات خواهند شد.

ترامپ صبح پنجشنبه پس از تصویب پیشنهاد استیضاح توسط مجلس نمایندگان آمریکا ، در بیانیه ای گفت: “حمله به كنگره آمریكا به قلب جمهوری ما ضربه زده است.” این حمله میلیون ها آمریکایی را عصبانی و وحشت زده کرد. “من می خواهم کاملاً واضح بگویم. من صریحاً خشونتی را که هفته گذشته شاهد آن بودیم محکوم می کنم.”

وی گفت: “خشونت و شورش در آمریكا جایی ندارد.” هیچ یک از طرفداران واقعی من هرگز نمی توانند خشونت سیاسی را تصدیق کنند. هیچ یک از طرفداران واقعی من هرگز نمی توانند اجرای قانون را نادیده بگیرند. “هیچ یک از طرفداران واقعی من هرگز نمی توانند شهروندان خود را تهدید یا آزاد کنند.”

وی با لحنی کاملاً متفاوت از اظهارات قبلی ، بدون تکرار ادعاهای تقلب در انتخابات گفت: “اگر هر یک از این کارها را انجام دهید ، از جنبش ما حمایت نمی کنید ، بلکه به آن حمله می کنید.” شما به کشور ما حمله می کنید. “ما نمی توانیم تحمل کنیم.”

ترامپ بدون کوچکترین اشاره ای به تصویب طرح استیضاح خود خواستار پایان دادن به خشونت ها شد و گفت: “چه جناح راست باشید ، چه چپ ، چه دموکرات باشید و چه جمهوریخواه ، هیچ وقت بهانه ای برای خشونت وجود ندارد. “کسانی که در حمله هفته گذشته شرکت کرده اند با عدالت روبرو خواهند شد.”

وی با استناد به برخی گزارش ها درباره تظاهرات بیشتر در روزهای آینده در ایالات متحده ، گفت: “سرویس مخفی تهدیدهای احتمالی من را گزارش می دهد … همه باید از قانون اطاعت و اطاعت کنند.” “من به آژانس های فدرال دستور داده ام که از همه منابع موجود برای برقراری نظم استفاده کنند.”

ترامپ به طور غیرمستقیم در مورد مراسم تحلیف جو بایدن رئیس جمهور منتخب گفت: “در واشنگتن دی سی ، ما هزاران عضو گارد ملی داریم تا امنیت شهر را تضمین کرده و انتقال قدرت را بدون اطمینان و بدون مانع انجام دهیم.”

تلاش رئیس جمهور فعلی برای معرفی چهره های مطیع قانون و ضد کنگره هنگامی صورت گرفت که مجلس نمایندگان ایالات متحده با 232 رأی موافق در برابر 197 رأی موقت صبح طرح استیضاح را تصویب کرد تا به عنوان اولین رئیس جمهور در تاریخ آمریكا حضور یابد. وی دو بار در کاخ سفید مورد بازجویی قرار گرفت.

کنگره آمریكا چهارشنبه هفته گذشته آرای دانشكده انتخاب را برای تأیید نتایج انتخابات ریاست جمهوری 3 نوامبر شمرد ، كه ترامپ پس از اعتراض چند قانونگذار آمریكایی به رای گیری در آریزونا ، از طرفداران خود برای برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز خواست.

با این حال ، طرفداران ترامپ به تعداد زیادی به کنگره حمله کردند و پس از درگیری با نیروهای امنیتی ، وارد ساختمان و اتاق های مختلف آن شدند.

خبرگزاری جمهوری خواه – روابط بین الملل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *