ترور یک فعال لبنانی مخالف حزب الله

[ad_1]

ترور یک فعال لبنانی مخالف حزب الله

به گزارش خبرگزاری جمهور ، لوگمن سلیم ، نویسنده ، روشنفکر ، ناشر و مدیر سازمان غیردولتی امت ، برای تحقیقات و اسناد ، که به صراحت و مواضع تند خود در برابر حزب الله لبنان مشهور بود ، روز پنجشنبه کشته شد.

علاوه بر رسانه ها و کاربران شبکه های اجتماعی لبنان ، یک مقام امنیتی لبنان به خبرگزاری فرانسه تایید کرد که مخالف سرسخت حزب الله کشته شده است.

گفته می شود جسد لوگمان سلیم روز پنجشنبه در اتومبیل وی در منطقه الادوسیا در جنوب لبنان پس از اصابت گلوله به سرش پیدا شد.

این روشنفکر 58 ساله برای دیدار با یکی از دوستانش به جنوب لبنان سفر کرد و همسر و خواهرش چهارشنبه شب از ناپدید شدن وی خبر دادند.

مونیکا بورگمن ، روزنامه نگار ، کارگردان و همسر آقای سلیم شب گذشته در حساب توئیتر خود گفت: “لوگمن به تلفن خود پاسخ نداد و از دیروز ساعت 8 دیده نشده است.” “لطفا این اطلاعات را به اشتراک بگذارید.”

راشا الامیر ، خواهر لوگمان سلیم ، که با برادرش بنیانگذار نشریه معتبر دارالجدید بود ، گفت که او معتقد است مرگ برادرش با دیدگاه ها و مواضع سیاسی وی ارتباط دارد.

خواهر لوگمان سلیم به رسانه ها گفت: “او موقعیت دارد.” [سیاسی] “به چه دلیل دیگری می توان او را ربود.”
اگرچه لوگمان سلیم در یک خانواده برجسته شیعه متولد شد ، اما او سکولار است و علاوه بر فرهنگ عرب با فرهنگ غربی نیز آشناست.

روشنفکر لبنانی علاوه بر نوشتن و نشر کتاب ، به همراه همسر آلمانی خود یک سازمان غیردولتی به نام امت را برای تحقیق و اسناد تاریخ نگاری ، به ویژه مفقودین در جنگ داخلی لبنان (1990-1995) تأسیس کرد.

خبرگزاری جمهوری خواه – روابط بین الملل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *