تظاهرات گسترده در یمن در محکوم کردن جنگ

[ad_1]

تظاهرات گسترده در یمن در محکوم کردن جنگ

المسیره امروز (دوشنبه) اعلام کرد که شهروندان یمنی به مناسبت روز جهانی منع تبعیض علیه زنان در شهر صعده تظاهرات گسترده ای را آغاز کرده اند.

همزمان با تظاهرات Saada ، دو تظاهرات دیگر در شهرهای Haydan و Razeh در استان Saada آغاز شد.

براساس این گزارش ، بیش از 20 تظاهرات دیگر در محکومیت تجاوز به این کشور در صنعا و سایر استانهای یمن آغاز شده است.

شهروندان یمنی شرکت کننده در این تظاهرات با سردادن شعارهایی برای آزادی ، سیاست آمریکا در منطقه را محکوم کرده و خواستار تحریم کالاهای ساخت آمریکا و رژیم صهیونیستی شدند.

شهروندان یمنی همچنین جنایات سعودی-آمریکایی علیه یمن طی شش سال گذشته را محکوم کرده اند.

معترضان شعارهایی علیه ایالات متحده سر دادند: “به همه اشرار بگویید که ما از تصمیمات آنها اطاعت نخواهیم کرد و هیچ تصمیمی ما را به زانو در نخواهد آورد.” آمریکا تروریسم و ​​تجاوز است. دلیل این جنگ چیست؟ آمریکا مادر تروریسم است.

در همین حال ، محمد جابر عواد ، فرماندار صعده ، طی یک سخنرانی در تظاهرات مردمی در صعده ، ایالات متحده را محکوم کرد و یمن “انصارولا” را “تروریست” خواند و گفت: “ایالات متحده مادر تروریسم است و داعش و القاعده را ایجاد کرد. ” ایالات متحده در مدت شش سال زیرساخت های یمن را نابود و مردم یمن را به قتل رساند.

وی همچنین آمریكا را مسئول تخریب و جنایات علیه مردم یمن ، عراق ، سوریه و لبنان دانست و افزود: ایالات متحده مسئول اصلی محاصره ، جنگ و قحطی در یمن است و ائتلاف عربی تنها ابزار اجرایی است .

فرماندار صعده خواستار مقاومت و پایداری مردم یمن در برابر این تجاوزات و حضور آنها در خط مقدم نبرد شد.

معترضان یمنی همچنین با سردادن شعارهایی خواستار حمله آمریکا و عربستان به کشورشان شدند و همچنین “انصارالله” را از واشنگتن “تروریست” خواندند.

مردم یمن همچنین تخریب مدارس ، بمباران منازل را محکوم کردند و سرانجام ایالات متحده از مدافعان “تروریست ها” یمن خواست و از سازمان ملل خواست که در کنار مردم مظلوم یمن بایستد و به محاصره کشورشان پایان دهد .

تظاهرات روز جهانی محکومیت جنگ یمن صبح و عصر امروز در مناطق مختلف این کشور برگزار می شود و کمیته های هماهنگی این تظاهرات مسیرهای مختلفی را برای تظاهرات در مناطق مختلف یمن مشخص کرده اند.

خبرگزاری جمهوری خواه – روابط بین الملل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *