جو بایدن و ولادیمیر پوتین در سوئیس دیدار کردند

[ad_1]

جو بایدن و ولادیمیر پوتین در سوئیس دیدار کردند

پس از هفته ها برنامه ریزی ، سرانجام ولادیمیر پوتین و جو بایدن پیش از آغاز دیدار دوجانبه خود که احتمالاً چهار تا پنج ساعت به طول می انجامد ، در ژنو سوئیس دیدار کردند.

پیش از دیدار آنها ، رئیس جمهور سوئیس به طور جداگانه از این دو نفر استقبال كرد و در حالی كه بین دو رئیس جمهور ایستاده بود ، از آنها در شهر صلح استقبال كرد.

پوتین پس از ورود به محل دیدار ویلا لا گرانژ ابراز امیدواری کرد که دیدار با بایدن “پربار” باشد. بایدن همچنین گفت که جلسات حضوری همیشه بهتر است.

طبق یک روزنامه سوئیسی ، بیش از 800 نفر ولادیمیر پوتین و جو بایدن را در سفر به ژنو همراهی کردند. حدود 1000 نیروی امنیتی و حدود 900 افسر پلیس در نشست پوتین و بایدن امنیت ژنو را تأمین می کنند. همچنین بیش از 3000 خبرنگار و عکاس جلسه 5 ساعته پوتین و بایدن را پوشش خواهند داد.

براساس این گزارش ، نیروی هوایی سوئیس با کمک نیروهای هوایی فرانسه و ایتالیا از نزدیک فضای هوایی شهر ژنو را رصد می کند. سیستم پدافند هوایی نیز در دریاچه جینو نزدیک ویلا لوگرانگ (محل اصلی ملاقات) واقع شده است.

پوتین در مصاحبه اخیر خود با روسیه 1 گفت اگر جلسه ای بین وی و بایدن سازوكارهایی را برای مشاركت در زمینه های مختلف تنظیم كند ، جلسه مثر خواهد بود.

پیش از این ، یوری یوشاکوف ، دستیار وزیر خارجه کاخ کرملین در امور اروپا و اوراسیا گفته بود که دو کشور قصد دارند در تاریخ 16 ژوئن (26 ژوئن) درباره همه موضوعات مهم ، از جمله مسائل دوجانبه حل نشده ، ثبات استراتژیک و درگیری های منطقه ای گفتگو کنند. درباره برنامه هسته ای ایران بحث کنید.

سخنگوی کرملین ، دیمیتری پسکوف امروز (چهارشنبه) در یک کنفرانس خبری گفت که مسکو انتظار ندارد اختلافات بین روسیه و ایالات متحده پس از اولین دیدار پوتین و بایدن برطرف شود.

از زمان روی کار آمدن بایدن ، تنش ها میان واشنگتن و مسکو در مورد موضوعاتی از جمله ادعای تلاش مسکو برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و حملات سایبری علیه دولت و نهادهای امنیتی آمریکا افزایش یافته است.

دولت بایدن نیز به بهانه نقش خود در حمله سایبری علیه دولت آمریکا و نهادها و سازمان های امنیتی ، تحریم های جدیدی علیه مسکو وضع کرد و ادعا کرد که دولت روسیه در مسمومیت الکسی ناوالنی ، مخالف ولادیمیر پوتین دست داشته است. بی اساس هستند

خبرگزاری جمهوری خواه – روابط بین الملل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *