حشمت غنی: برادرم قطعاً به افغانستان برمی گردد

[ad_1]

[Sulyman Qardash/Al Jazeera]

[Sulyman Qardash/Al Jazeera]

برادر رئیس جمهور فراری افغانستان تاکید کرد که خروج ایالات متحده از این کشور ناگهانی نیست و برادرش به افغانستان باز می گردد.
حشمت غنی ، برادر اشرف غنی ، در مصاحبه با المیادین می گوید: “آمریکایی ها افغانستان را به طور ناگهانی ترک نکردند ، اما آنها از زمان دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا به این موضوع پرداخته اند.” ایالات متحده تمایلی به اعلام این تصمیم ندارد زیرا بیم آن دارد که امنیت نیروهای آمریکایی در افغانستان را به خطر بیندازد. همه شخصیت ها می دانستند که در آن زمان بیرون خواهند بود.
وی افزود: مذاکرات ادامه خواهد داشت. مردم پنجشیر جنگ نمی خواهند ، بلکه بدنبال عزت و کرامت هستند. آنها نمی توانند جنگی را علیه طالبان آغاز کنند. من با آنها صحبت کردم ، آنها به دنبال امنیت خود و خانواده خود هستند. فکر نمی کنم بسیاری از آنها به جنگ ملحق شوند.
وی افزود: “20 سال است که می گویم آمریکایی ها و ناتو و کشورهای غربی در موقعیت های مختلف از جمله حقوق تحت نام رسانه های مختلف و حقوق زنان برای افغان ها منافع مالی داشته اند ، اما در واقع توهین به تصویر افغان ها و او گفت: “او افغان بود.”
غنی گفت که طالبان استراتژی امنیتی خوبی دارند ، اما باید برای مبارزه با فقر و گرسنگی و ایجاد روابط با جهان و همسایگانش تلاش کنند. اگر آنها در مبارزه با تروریسم و ​​قحطی موفق شوند ، وضعیت بهتر است ، اما در غیر این صورت جنگ قحطی و قحطی رخ می دهد که با هیچ سلاحی حل نمی شود.
وی گفت: قطعاً برادرم اشرف به افغانستان باز خواهد گشت. او باید برگردد تا در مقابل مردم افغانستان بایستد و موضع خود را در مورد اتهامات وارده به وی برای انتقال پول به خارج بیان کند. توصیه نمی کنم این روزها برگردید. من از او تشکر می کنم که مانند معاونش ، امرالله صالح ، احمقانه رفتار نکرد و جنگی علیه افغان ها انجام نداد.
وی درباره آینده افغانستان گفت: من از ناامنی نمی ترسم ، بلکه از فقر و گرسنگی می ترسم ، به ویژه پس از مسدود شدن حساب های افغانستان توسط صندوق بین المللی پول و بسته شدن تمام سفارتخانه های خارجی در کابل. دولت مواد غذایی را وارد نمی کند و آن را به تجار واگذار می کند. خود تجار افغانستان را ترک می کنند. این بدان معناست که اقتصاد تا چند روز دیگر سقوط می کند. من از تجار می خواهم که افغانستان را ترک نکنند. حضور آنها برای مردم ضروری است.

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *