حمدالله محب: طالبان صلح نمی خواهند / برخی افراد به نام صلح بدنبال قدرت هستند


حمدالله محب: طالبان صلح نمی خواهند / برخی افراد به نام صلح بدنبال قدرت هستند

حمدالله محب ، مشاور شورای امنیت ملی ، می گوید كه طالبان و طرفداران آنها در افغانستان صلح نمی خواهند ، فقط برای سرنگونی رژیم است.

به گزارش آژانس جمهوری؛ آقای محب روز شنبه در یک کنفرانس خبری در کابل گفت: “ما به طور کامل به دستیابی به صلح در افغانستان متعهد هستیم ، بنابراین تیم مذاکره کننده ما در دوحه نشسته است ، ما نمی خواهیم میز مذاکره را ترک کنیم.”

وی گفت: “طالبان میز مذاکره را ترک می کنند و خود را توجیه می کنند و خواهان صلح نیستند ، بنابراین ما آماده دفاع مقدس از کشورمان هستیم.”

وی با رد ادعای طالبان مبنی بر اینکه رئیس جمهور غنی مانعی است ، گفت: “رئیس جمهور ما مانعی برای صلح نیست. در حال حاضر طالبان مانع اصلی صلح است.

مشاور شورای امنیت ملی گفت: “هیچ کشوری در منطقه و هیچ کس نمی خواهد امارت طالبان دوباره بر افغانستان حکومت کند.”

آنها گفتند: “ما در حال حاضر در حالت دفاع فعال هستیم ، اما طالبان كشتار افغانها و مسلمانان را متوقف نكرده اند ، آنها به افغانستان یا افغانها اهمیتی نمی دهند ، طالبان فقط به دنبال قدرت هستند و سیستم را نابود می كنند ، هیچ چیز دیگری” ، آنها مخالف بودند. به دنبال بی ثباتی دائمی در افغانستان باشید. “

وی افزود: “ما به صلح پایدار امیدواریم ، اما اگر کسی به سرنگونی رژیم فکر کند ، ما اجازه این کار را نمی دهیم.”

آقای محب گفت: “برخی از نام صلح سو ab استفاده می کنند ، من پیام روشنی برای آنها دارم ، از نام صلح سو abuse استفاده نکنید ، بیایید دستانمان را بگیریم تا افغانستان از ثبات پایدار برخوردار باشد.”

در همین حال ، مسعود اندرابی ، وزیر کشور ، در یک کنفرانس خبری گفت: “طالبان توانایی سرنگونی هیچ شهر یا ولایتی را ندارند. آنها قبلاً جنگ را در قندهار آغاز کرده اند ، اما سرباز و پرسنل ندارند.”

آقای اندربی گفت: “رهبری طالبان در دوحه نشسته است و از وضعیت نظامی سربازان خود اطلاعی ندارد ، اما آنها با ادعاهای غیرعادلانه خود کودکان افغانستان را می کشند.”

وی گفت: “اگر طالبان صلح نکنند ، ما آماده سرکوب آن هستیم.”

در همین حال ، شورای عالی آشتی ملی با ابراز نگرانی از تأخیر در مذاکرات صلح دوحه ، تأکید کرد که طالبان به بهانه های نامعقول به کشتار مسلمانان ادامه می دهند.

شورا بیانیه ای صادر كرد و بیان داشت كه كابینه در حال حاضر با تمام قدرت در دوحه به سر می برد و مذاكرات را با تمام قدرت آغاز می كند. متأسفانه ، طالبان از تحریک طالبان (TTP) به بهانه قطع ناعادلانه و دلایل و انگیزه های غیرمعقول ، شروع مذاکرات را به تأخیر انداختند و به جای بحث و جدال ، کشتار مسلمانان در افغانستان را افزایش دادند.

در این بیانیه آمده است که طالبان به جای مذاکره درباره موضوعات اصلی ، درگیر سفر و بحث های حاشیه ای با درد و رنج فزاینده برای مردم افغانستان هستند و نیروهای این گروه به جنگ و استفاده از خشونت علیه مردم افغانستان ادامه می دهند.

محمد رکیب فیاض – آژانس جمهوری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *