حنیف اتمر با وزیر خارجه پاکستان گفتگو می کند

[ad_1]

حنیف اتمر با وزیر خارجه پاکستان گفتگو می کند

حنیف اتمر وزیر امور خارجه تلفنی با همتای پاکستانی خود گفتگو کرد.

به گزارش آژانس جمهوری؛ وزارت امور خارجه گفت که شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان با محمد حنیف اتمر وزیر خارجه پاکستان تماس گرفته است.

بر اساس این بیانیه ، در جریان مذاکرات ، طرفین در مورد اهمیت و گسترش روابط دو جانبه در زمینه های مختلف بحث و گفتگو کردند و در مورد آخرین تحولات روند صلح افغانستان گفتگو کردند.

آقای اتمر در مورد چالش های روند صلح ، به ویژه تشدید خشونت در افغانستان صحبت کرد و بر اهمیت حمایت مداوم پاکستان برای کاهش خشونت و موفقیت روند صلح تأکید کرد. وزیر امور خارجه همچنین بر اهمیت نقش علمای دو کشور و برگزاری کنفرانس مشترک علمای اسلامی برای جلوگیری از خونریزی و اطمینان از آتش بس تأکید کرد.

شاه محمود قریشی همچنین گفت که پاکستان به تلاش های خود برای موفقیت در گفتگوهای صلح و پایان دادن به خشونت در افغانستان ادامه خواهد داد.

آقای قریشی گفت که پاکستان از یک افغانستان سعادتمند ، با ثبات و صلح حمایت می کند.

وی همچنین با ابراز نگرانی از میزان بالای خشونت در افغانستان ، بر اهمیت پیشرفت در روند مذاکره که منجر به کاهش خشونت و آتش بس در افغانستان در سراسر کشور می شود ، تأکید کرد.

دو طرف بر اهمیت و تقویت همکاری در تجارت و ترانزیت ، روابط عمومی ، آزادی زندانیان پاکستانی از زندان های افغانستان و نهایی کردن اسناد و توافق نامه های حاصل از جلسه Optica PTECA در 8 دسامبر 2020 به عنوان یک سند چارچوب تأکید کردند. آنها تأکید کردند که دو کشور

دو روز پیش ، شاه محمود قریشی در مصاحبه ای تلویزیونی از دولت جدید آمریكا خواست كه به توافقنامه صلح دوحه بین ایالات متحده و طالبان عمل كند. دولت افغانستان با این توافق مخالف است.

دولت جدید ایالات متحده همچنین گفته است که این توافق نامه را بررسی خواهد کرد.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *