خرید و فروش خودروهای پاکستانی ممنوع شد

[ad_1]

خرید و فروش خودروهای پاکستانی ممنوع شد

امرولا صالح ، معاون اول رئیس جمهور این کشور می گوید که از آن زمان خرید و فروش کامیون های معروف دستی از پاکستان ممنوع شده است.

به گزارش آژانس جمهوری؛ آقای صالح در گزارشی که روز چهارشنبه (25 ژانویه) منتشر شد گفت: “طبق یک گزارش مدیریت ترافیک در کابل ، انشاالله توزیع اسناد امنیتی برای وسایل نقلیه اشتباه آغاز خواهد شد.”

وی افزود: این اسناد به خودروهای تقلبی شناخته شده ساخت پاکستان اجازه می دهد تا در شهر تحت شرایط دشوار ، یعنی مسافرت کنند. آنها نمی توانند تغییر رنگ دهند – آنها نمی توانند خرید یا فروش کنند – سال اول ده هزار نفر – سال دوم بیست هزار و سال سوم سی “هزاران نفر برای ترافیک به دولت پرداخت می کنند.”

معاون اول رئیس جمهور گفت: “کسانی که این شرایط را رعایت نکنند خودروهای آنها توقیف می شود. این یک مسئله جدی است.”

حدود یک ماه پیش ، آقای صالح گفت که “ما اسناد امنیتی را برای وسایل نقلیه به اصطلاح پاکستانی توزیع خواهیم کرد”.

آقای صالح گفته بود که وزارت دارایی تا روز یکشنبه برای ما حساب بانکی باز می کند. ماشین های دارای دست اشتباه برای مدت زمان مشخصی در جاده قرار می گیرند و باید هر شش ماه و هر سال آن را تمدید کنند. میزان پولی که برای سند امنیتی در نظر گرفته شده توسط شورای مشترک تعیین می شود.

به گفته وی ، سند سفر هیچگونه تشریفاتی در ترافیک در کابل نخواهد داشت ، بلکه فقط هویت صاحب وسیله نقلیه و مشخصات واسطه را به دلیل مشکلات امنیتی مشخص می کند. پس از پایان مهلت مقرر ، که هفته آینده اعلام خواهد شد ، خودروهای پاکستانی توقیف و به قیمت قراضه فلز فروخته می شوند.

معاون اول رئیس جمهور همچنین گفت که این اسناد در خودروهای فاقد سند توزیع می شود تا هم درآمد دولت افزایش یابد و هم از عدم اطمینان ناشی از خودروهای فاقد سند جلوگیری کند.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *