درگیری طالبان مسلح با محافظان مارشال دوستم در فاریاب. 13 طالبان کشته و هشت نفر دیگر دستگیر شدند

[ad_1]

درگیری طالبان مسلح با محافظان مارشال دوستم در فاریاب.  13 طالبان کشته و هشت نفر دیگر دستگیر شدند

جنبش ملی اسلامی افغانستان به رهبری مارشال عبدالرشید دوستم می گوید طالبان در درگیری بین طالبان مسلح و محافظین مارشال دوستم تلفات زیادی متحمل شده اند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ سرویس مطبوعاتی جنبش ملی اسلامی افغانستان (ANM) بیانیه ای صادر کرد و گفت که این درگیری عصر روز یکشنبه (28 ام از جده) در منطقه کرمکل در استان فاریاب رخ داده است.

در این بیانیه آمده است: “یکشنبه شب ، پس از افزایش حملات طالبان به ولسوالی کرمکول در ولایت فاریاب ، حاج مارشال عبدالرشید دوستم ، رهبر و بنیانگذار جنبش ملی اسلامی افغانستان ، بلافاصله برای حمایت از خط جنگ پیوست. امنیت و دفاع در این زمینه. وی در جنگ علیه طالبان پیشقدم شد. “

در بیانیه افزود: “در این عملیات که تا نیمه شب دوشنبه ادامه داشت ، 13 نفر از اعضای طالبان کشته و هشت نفر از اعضای دیگر نیروهای امنیتی مارشال عبدالرشید دوستم دستگیر شدند.”
به گفته این منبع ، پس از رسیدن مارشال عبدالرشید دوستم به خط نبرد در منطقه کرمکول فاریاب ، پسرش جوگران ارکان حرب یار محمد دوستم گارد ویژه خود را به اعماق دشمن فرستاد و فرماندهان دیگر مسیر فرار طالبان را مسدود کردند.

این بیانیه می افزاید: “این عملیات به رهبری مارشال عبدالرشید دوستم در حمایت از نیروهای امنیتی 12 ساعت به طول انجامید. “جنگجویان طالبان از طریق جنگل به مناطق دوردست ولسوالی دولت آباد فرار کردند و پنهان شدند.”

در دو ماه گذشته ، زمانی که طالبان مورد اصابت شدید نیروهای امنیتی قرار گرفتند و از منطقه گریختند ، این دومین بازدید مارشال عبدالرشید دوستم از ولسوالی کرمکل در ولایت فاریاب است.

در همین حال سپاه شاهین گفت که طالبان یکشنبه شب به ولسوالی کرمکول ولایت فاریاب حمله کردند. آنها شکست خوردند.

در این درگیری آمده است: “در این درگیری که بیش از شش ساعت به طول انجامید ، 13 تروریست طالبان کشته و 10 نفر دیگر از جمله رئیس کمیسیون نظامی طالبان برای منطقه کرمکول در استان فاریاب در درگیری که بیش از شش ساعت به طول انجامید ، زخمی شدند.” سپاه شطرنج “هشت تروریست دیگر با تجهیزات نظامی خود دستگیر شدند.”

طالبان هنوز در این باره توضیحی نداده اند.

جمهور – آژانس بلخ

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *