در سال 2020 ، در مقایسه با سال 2019 ، 86 درصد افزایش صادرات به چین داشتیم

[ad_1]

در سال 2020 ، در مقایسه با سال 2019 ، 86 درصد افزایش صادرات به چین داشتیم

اتاق بازرگانی و سرمایه گذاری هرات می گوید صادرات این کشور به چین در سال 2020 نسبت به سال قبل 86 درصد افزایش می یابد.

اتاق تجارت و سرمایه گذاری هرات در بیانیه ای گفت: “طبق آمار اداره عمومی گمرک چین ، صادرات افغانستان به چین از 29 میلیون دلار در سال 2019 به 54 میلیون دلار در سال 2020 افزایش یافته است.”

کسانی که با این رقم آشنا هستند افزایش جریان کالاهای افغانی به چین را فال نیک برای این کشور می دانند و بر بیشترین افزایش ممکن در این روند تأکید می کنند.

در متن اتاق بازرگانی هرات آمده است که در میان صادرات افغانستان به چین در سال 2020 انواع مختلف محصولات افغانستان شامل نارگیل ، پنبه “پخته” ، میوه های خشک ، زردآلو خشک ، کشمش ، انجیر خشک ، “سنگ های قیمتی” ، سنگ مرمر ، تالک و برخی از اموال دیگر.

این آژانس چند هفته پیش در بیانیه ای اعلام کرد که در 9 ماه نخست سال جاری ، با وجود شیوع و شدت ویروس کرونا در جهان و بسته شدن مرزها ، محصولات افغانستان همچنان به خارج از کشور صادر می شود.

این آژانس از افزایش 10 درصدی این روند در مقایسه با سال گذشته خبر داد.

با این حال ، با آغاز فصل بهار در هرات و چندین استان دیگر افغانستان ، مردم از عدم برنامه ریزی مناسب برای قرار دادن مناسب محصولات خود شکایت دارند.

مردم می گویند که در طول یک سال کشاورزی و رشد محصولات کشاورزی ، آنها هنوز به دلیل پایین بودن قیمت ها ، نبود بازار فروش و نبود مکان مناسب برای نگهداری محصولاتشان ضرر می کنند.

یحیی فولادی – استان هرات

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *