دو نماینده مجلس به مجلس و دولت خطاب می کنند: درباره نحوه اداره دولت بحث نکنید

[ad_1]

دو نماینده به مجلس و دولت خطاب می کنند: درباره نحوه مدیریت بحث نکنید لالایی بزرگ تصمیم گیرنده است

با توجه به تنش های اخیر میان پارلمان و دولت بر سر دولت موقت ، دو قانون گذار می گویند جنگ بی نتیجه است. زیرا در افغانستان ، لالایی بزرگ همیشه تصمیم گرفته است.

به گزارش آژانس جمهوری؛ این دو قانونگذار در جلسه پارلمان روز چهارشنبه تأکید کردند که اراده سیاستمداران و مردم افغانستان در مورد چگونگی اداره کشور در 40 سال گذشته هرگز بحث نشده است.

رمضان باشاردوست ، نماینده مجلس که منتقد مجلس بود ، گفت: “روز دوشنبه (گذشته) ، دیدم که شما در مورد جمهوری و امارت بحث و جدال دارید و خود را مزدور و جاسوس یک کشور. شما چنین و چنان فکر کرده اید ، اما اگر واقعیت را ببینیم و یک دقیقه فکر کنیم ، تمام استدلال های شما بی نتیجه و بی نتیجه است.

آقای بشاردوست خطاب به مجلس گفت: “مهم نیست شما چه می خواهید. شما یک دولت موقت یا دائم می خواهید ، حتی مهم نیست که آهوندزاده و غنی چه می خواهند ، بلکه آنچه BMW 52 می خواهد. تاریخ این را نشان داده است.

به گفته وی ، در سال 1398 ، هنگامی که میلر در مراسم تحلیف اشرف غنی شرکت کرد ، BMW 52 صحبت کرد و وی رئیس جمهور شد. وقتی جان کری در سال 2014 آمد ، حتی مهم نبود که اشرف غنی و عبدالله چه می خواهند. لالایی بزرگ پادشاهی را نصف کرد. در سال 2001 ، کرزی فقیر هیچ خبری از سلطنت خود نداشت ، او در کوههای ارزگان سرگردان بود. اما لالایی بزرگ او را به پادشاهی منصوب کرده بود.

وی همچنین خاطرنشان کرد که همین اتفاق در سال 1992 افتاد و مهم نیست که مردم افغانستان چه می خواهند. رهبران چه می خواهند؟ در پیشاور ، لالایی بزرگ تصمیم گرفته بود که دوباره بیاید. بنابراین او تصمیم می گیرد ، امروز آمریکا یک لالایی بزرگ است و دیروز اتحاد جماهیر شوروی بود. به عنوان مثال ، در سال 1979 او آقای کارمل را به ثمر رساند ، اما مهم نبود که کمیته مرکزی حزب می خواست.

بشردوست خطاب به نمایندگان و ساکنان ارگ گفت که آنها نباید حرفه های بی ادبانه را ناعادلانه و بدون نتیجه مبادله کنند.

“از سال 1957 سال به سال اوضاع رو به وخامت است ، اما شکی نیست که تصمیم توسط مرد بزرگ گرفته خواهد شد.

خانم روشن گفت که این دولت و تصمیم گیرندگان هرگز قادر به نمایندگی از حاکمیت ملی نخواهند بود تا زمانی که مردم اراده خود را ارائه دهند و با چهار سخنران متحد شوند.

در همین حال ، برخی از نمایندگان مجلس میر رحمان رحمانی را در جلسه پارلمان دوشنبه گذشته مورد ضرب و شتم قرار دادند و گفتند رحمانی از دولت موقت حمایت کرده و سخنان وی را به شدت انتقاد کرده و گفته است که وی یک طرح صلح جدید دریافت کرده است.

اما میرحمان رحمانی و برخی دیگر از قانونگذاران منتقدان رحمانی را به پیشخدمت دولت بودن متهم کردند و خاطرنشان کردند که آنها از شورای امنیت و دولت رئیس جمهور دستور می گیرند.

عبدالله امینی – آژانس جمهوری

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *