دپارتمان صلح برای صلح: طالبان هنوز آماده نشستن روی میز مذاکره نیستند

[ad_1]

وزارت صلح دولت: طالبان هنوز آماده نشستن روی میز مذاکره نیستند

مقامات صلح دولتی می گویند که طالبان هنوز آماده نیستند که بر سر میز مذاکره بنشینند و به دلیل ادامه جنگ و خشونت ، عواقب تلفات غیرنظامیان را متحمل شوند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ “کمیته مذاکرات صلح دولت جمهوری اسلامی افغانستان که نماینده مردم افغانستان در دوحه به نمایندگی از مردم افغانستان برای دور دوم گفتگوهای صلح در افغانستان است ، با مسئولیت کامل به اصول مذاکرات پایبند است” گفت ناجی انواری. وزارت صلح. “اما طرف مقابل هنوز آماده نشستن روی میز مذاکره نیست.”

انواری گفت: “پیامدهای تلفات غیرنظامیان در نتیجه جنگ و خشونت مداوم بر عهده کسانی است که مذاکرات صلح را به تأخیر می اندازند.”

این اظهارات زمانی بیان شد که روز گذشته عباس استانکزی ، یکی از اعضای تیم مذاکره کننده طالبان ، دولت را به سنگسار در صلح متهم کرد و گفت اگر اشرف غنی استعفا دهد ، طالبان صلح می کنند.

آقای استانکزی گفت که توافق دوحه “دولت جدید اسلامی” را تشکیل می دهد و افغان ها در این باره تصمیم خواهند گرفت.

استانکزی افزود که با تشکیل دولت جدید اسلامی در افغانستان ، دولت به رهبری رئیس جمهور محمد اشرف غنی پایان می یابد. وی گفت که دولت فعلی در حال سنگ اندازی برای روند صلح برای تمدید دوره خود است.

اما رئیس جمهور غنی ، ایجاد یک دولت موقت در روند صلح منجر به خونریزی می شود.

رئیس جمهور محمد اشرف غنی روز گذشته در یک کنفرانس ویدئویی درباره افغانستان ، که توسط انستیتوی اسپان آمریکایی برگزار شد ، گفت که تشکیل دولت موقت در روند صلح منجر به خونریزی می شود.

آقای غنی گفت که تجربه نشان داده است که دولت های موقت در افغانستان شکست خورده اند و این دولت ها منجر به جنگ داخلی و خونریزی شده اند.

گفتنی است ، هیئت مذاکره کننده دولت جمهوری اسلامی افغانستان برای انجام دور دوم مذاکرات صلح در 26 ماه گذشته وارد قطر شد.

محمد رکیب فیاض – آژانس جمهوری

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *