دکتر عبدالله با زلمای خلیل زاد دیدار کرد

[ad_1]

دکتر عبدالله با زلمای خلیل زاد دیدار کرد

دکتر عبدالله عبدالله ، رئیس شورای عالی آشتی ملی با زلمای خلیل زاد ، نماینده ویژه ایالات متحده در افغانستان دیدار کرد.

به گزارش آژانس جمهوری؛ قصر سپیدار بیانیه ای صادر کرد و گفت دکتر عبدالله عبدالله رئیس شورای آشتی ملی روز سه شنبه (16 ژانویه) با زلمای خلیل زاد در دفتر وی ملاقات کرد.

در این جلسه راس ویلسون ، سرپرست سفارت آمریکا در کابل و جنرال اسکات میلر ، فرمانده نیروی پشتیبانی قاطع در افغانستان نیز حضور داشتند.

رئیس شورای عالی آشتی ملی با تشکر از همکاری و پشتیبانی مستمر ایالات متحده ، از پیشرفت حاصل شده در دور اول تلاش های صلح ابراز خرسندی کرد.

در مورد سفر امروز هیئت دولت به قطر ، آقای عبدالله گفت كه این هیئت امروز برای شروع مذاكرات با حمایت قاطع رژیم به دوحه رفته است.

وی تأکید کرد که جمهوری اسلامی افغانستان برای دستیابی به صلح مصمم است و در تلاش است تا فرصت را برای دستیابی به صلح و ثبات پایدار در این کشور به دست آورد.

رئیس شورای عالی آشتی ملی افزایش خشونت و کشتارهای هدفمند را غیر قابل قبول خواند و بر لزوم آتش بس دائمی برای دستیابی به صلح پایدار تأکید کرد.

زلمای خلیل زاد ، ضمن ابراز خرسندی از پایان موفقیت آمیز دور اول مذاکرات ، از سفر بازگشت هیئت به دوحه و آغاز دور دوم مذاکرات بین افغانستان ، بر ادامه حمایت ایالات متحده از تلاش های صلح تأکید کرد.

خلیل زاد گفت کشورها باید برای دستیابی به صلح پایدار و پایان دادن به جنگ از فرصت حداکثر استفاده کنند.

وی در سخنرانی خود افزایش خشونت را غیرقابل قبول خواند و بر لزوم کاهش چشمگیر خشونت تأکید کرد.

دور دوم مذاکرات صلح قرار است فردا چهارشنبه در دوحه آغاز شود. کابینه گفت که خواست مردم افغانستان برای آتش بس در اولویت است.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *