دکتر عبدالله: ما مانند گذشته از صلح فاصله داریم

[ad_1]

دکتر عبدالله: ما مانند گذشته از صلح فاصله داریم

عبدالله عبدالله ، رئیس شورای عالی آشتی ملی با اشاره به عدم پیشرفت در گفتگوهای صلح ، گفت افغانستان از صلحی که بدست آورده فاصله دارد.

به گزارش آژانس جمهوری؛ عبدالله عبدالله روز پنجشنبه در مراسم یادبود دهمین سالگرد ترور ژنرال داوود داود و شاه جهان نوری در کابل سخنرانی کرد و گفت که علی رغم اینکه مذاکرات صلح آغاز شده و ادامه دارد. اما در مورد نتایج این مذاکرات هیچ پیشرفتی حاصل نشده است.

آقای عبدالله گفت: “ما مانند گذشته از صلح فاصله داریم.”

به گفته وی ، با وجود عقب نشینی نیروهای خارجی از کشور ، مخالفان بر جنگ تأکید دارند و می خواهند از این طریق مشکل افغانستان را حل کنند.

وی در مورد خروج نیروهای بین المللی از افغانستان گفت که تنها تفاوت افغانستان و گذشته این است که امروز جامعه جهانی تأکید می کند که افغانستان را تنها نخواهد گذاشت و افغانستان مانند گذشته کاملاً منزوی نخواهد شد.

آقای عبدالله همچنین در مورد اختلافات شدید در صفوف جمهوری صحبت کرد و تأکید کرد که تلاش می شود تا این اختلافات حل شود و “اگر خدا بخواهد” این اتفاق می افتد.

وی گفت: حل اختلافات سیاسی احتیاط و توجه لازم دارد تا مردم بتوانند برای نجات کشتی (سیستم افغانستان) از فروپاشی با یکدیگر همکاری کنند.

در همین حال ، برخی از اعضای تیم مذاکرات صلح دولت جمهوری اسلامی افغانستان دو روز پیش برای آغاز دور جدید گفتگوها با طالبان به قطر رفتند.

عبدالله امینی – آژانس جمهوری

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *