دیدار رئیس جمهور با یک تیم مذاکره کننده صلح: با توجه به قانون اساسی مذاکره کنید

[ad_1]

دیدار رئیس جمهور با یک تیم مذاکره کننده صلح: با توجه به قانون اساسی مذاکره کنید

رئیس جمهور محمد اشرف غنی در دیدار با اعضای مذاکرات صلح گفت که دولت و مردم افغانستان از این هیئت حمایت می کنند و انتظار دارند در پرتو قانون اساسی مذاکره کنند تا گفتگوها موفق باشند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ دفتر مطبوعاتی کاخ ریاست جمهوری گفت که آقای غنی روز گذشته (یکشنبه ، 14 ژانویه) با رئیس جمهور و اعضای تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی افغانستان دیدار کرد که به زودی برای شرکت در دور دوم مذاکرات صلح

محمد معصوم استانکزی ، رئیس هیئت ، در دیدار در ارگ چهار چنار ، ابتدا گزارش جلسات و رایزنی های هیئت مذاکره کننده جمهوری اسلامی افغانستان با اقشار مختلف مردم افغانستان طی چند هفته گذشته را با رئیس جمهور در میان گذاشت. .

وی افزود که این هیئت خواسته ها و دیدگاه های اقشار مختلف مردم از جمله نمایندگان مجلس ، زنان ، جوانان و جامعه مدنی در مورد صلح را شنیده است تا نمایندگان بهتر مردم افغانستان در دور دوم گفتگوها باشند. ن

رئیس جمهور غنی پس از شنیدن سخنان فوق الذکر ، از تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی افغانستان به دلیل نمایندگی خوب در دور اول گفتگوهای صلح دوحه تشکر کرد.

آقای غنی با تشکر از جلسات کمیته مذاکرات صلح با اقشار مختلف مردم و جمع بندی نظرات آنها برای استفاده در دور دوم گفتگوهای صلح ، افزود که نظرات و نظرات اقشار مختلف مردم افغانستان ، شورای مشورتی لویه جرگه و قانون اساسی ، حدود صلاحیت ها و دستور کار شما را مشخص می کند.

رئیس جمهور خطاب به تیم مذاکره کننده گفت که دولت و مردم افغانستان از شما حمایت می کنند و انتظار دارند در پرتو قانون اساسی و نظرات مردم افغانستان مذاکره کنید تا این مذاکرات موفقیت آمیز باشد.

آقای غنی با یادآوری تجربه موفق بین المللی در مذاکرات صلح ، از پشتیبانی کامل تیم مذاکره کننده صلح اطمینان خاطر داده و برای آنها آرزوی موفقیت در دور جدید مذاکرات صلح را دارد.

در پایان جلسه ، تیم مذاکره کننده صلح نظرات و تجارب رئیس جمهور در مورد صلح را ارزیابی کردند و گفتند که این نظرات و تجربیات راهنمای خوبی برای ما در دور دوم مذاکرات خواهد بود.

قرار است امروز هیئتی از دولت جمهوری اسلامی افغانستان برای آغاز دور دوم گفتگوهای صلح با طالبان عازم قطر شود.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *