ذخایر خالص ارزی افغانستان 400 میلیون دلار افزایش یافته است

[ad_1]

ذخایر خالص ارزی افغانستان 400 میلیون دلار افزایش یافته است

مقامات بانک مرکزی کشور می گویند که ذخایر خالص ارزی افغانستان در سال مالی 1399 400 میلیون دلار نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

به گزارش آژانس جمهوری؛ مقامات دا افغانستان بانک روز سه شنبه (7 دلو) در برنامه گزارش دولت به کشور گفتند که ذخایر خالص ارزی این کشور از 7 میلیارد و 994 میلیون و 46 هزار دلار به 8 میلیارد و 188 میلیون و 42 هزار دلار افزایش یافته است.

نثار احمد یوسف زی ، رئیس نظارت بانکی در دا افغانستان بانک ، گفت: “دا افغانستان بانک از آغاز سال مالی 1399 حدود 2.09 میلیارد دلار از طریق یک فرآیند حراج برای ثبات قیمت شاخص فروخته است.

آقای یوسف زی گفت که کنترل تورم هدف اصلی سیاست پولی بانک افغانستان است و تأکید کرد که برای کنترل سطح قیمت و جلوگیری از نوسانات تورم ، آنها تلاش می کنند با فروش ارز و اسناد سرمایه در بازارها از رشد کنترل نشده پول جلوگیری کنند. .

وی افزود: از ابتدای سال مالی 1399 نرخ ارز واحد پول افغانستان در برابر دلار آمریکا 1.78 درصد افزایش یافته است.

یوسف زی اظهار داشت: در سال های گذشته استفاده از پول افغانی در معاملات در منطقه شرقی حدود چهارده درصد بود اما طبق تحقیقی که در سال 1399 در این منطقه انجام شد ، استفاده از پول افغانی به 94 درصد رسیده است که این نشان دهنده موفقیت افغانستان است بانکی است و سیاست های پولی است.

رئیس بخش امور بانکی دا افغانستان بانک در بخشی دیگر از سخنان خود گفت که برای اطمینان از اجرای قوانین ، مقررات و مقررات دا افغانستان بانک برای جلوگیری از تأمین مالی تروریسم و ​​پولشویی ، در سال 1399. ، 45 نظارت محلی و ویژه بانک ها در بهبود بخش بانکی نقش موثری داشت.

آقای یوسف زی گفت که به منظور محافظت از ایمنی سپرده های مردم ، دا افغانستان بانک ، مدیریت افغانستان بانک ، تصمیم به بیمه آن سپرده ها گرفته است که هدف آنها کمک به بازپرداخت سپرده های مردم در شرایطی است که این بانک در پرداخت سپرده های مردم مشکل دارد . این حق بیمه به صورت فصلی توسط بانک ها جمع آوری می شود و به سرمایه گذاری اختصاص دارد.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *