رئیس جمهور: دولت موقت منجر به خونریزی خواهد شد

[ad_1]

رئیس جمهور: دولت موقت منجر به خونریزی می شود

رئیس جمهور محمد اشرف غنی در یک کنفرانس ویدئویی از موسسه Span Span در مورد افغانستان گفت که ایجاد یک دولت موقت در روند صلح منجر به خونریزی می شود.

به گزارش آژانس جمهوری؛ آقای غنی در جلسه روز جمعه (10 آوریل) گفت که تجربه نشان داده است که برنامه دولت های موقت در افغانستان شکست خورده است و این دولت ها منجر به جنگ داخلی و خونریزی شده اند.

وی گفت كه تشكیل دولت موقت خلاف قانون اساسی است و او مسئولیت دفاع از قانون به عنوان رئیس جمهور را دارد.

وی افزود که دولت افغانستان آماده است برای پایان دادن به خشونت در کشور گفتگوهای معنی دار انجام دهد.

وی گفت: گروه طالبان در روند صلح ، خصوصاً در گفتگو با تیم مذاکره کننده دولت ، خود را توجیه می کنند.

آقای غنی بار دیگر طالبان را مقصر افزایش خشونت های اخیر ، به ویژه قتل های هدفمند دانست و گفت كه ایالات متحده و ناتو باید یك رویكرد قوی و مشروط برای مقابله با موج خشونت اتخاذ كنند.

وی گفت که طالبان باید مسئول ایجاد فضای خشونت باشند. اگر طالبان مسئولیت قتل های فردی را به عهده نگیرند ، این خود مسئولیت است که صلح را جدی نگیریم و با ما تعامل نکنند. طالبان قتل های هدفمند را محکوم نکردند.

رئیس جمهور غنی همچنین خواستار تماس میان مقامات جدید دولت آمریكا ، به ویژه آنتونی بلینكن ، وزیر امور خارجه ، و مقامات افغانستان شد و گفت كه وی همچنین منتظر تماس بایدن است.

در همین حال ، جیک سالیوان ، مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت که دولت بایدن تعهد طالبان را به عناصر اصلی توافق صلح با ایالات متحده با دقت بررسی می کند.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید افزود که تصمیم در مورد سرنوشت سربازان آمریکایی در افغانستان و استراتژی دیپلماتیک واشنگتن برای این کشور براساس نتایج مطالعه انجام خواهد شد.

پیش از این ، دولت جدید آمریکا اعلام کرده بود که در حال بررسی توافق صلح با طالبان است.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *