رئیس جمهور غنی: اگر غرب از تسلیم شدن در برابر طالبان خودداری کند ، این گروه صلح می کنند

[ad_1]

رئیس جمهور غنی در مصاحبه اخیر خود با روزنامه آلمانی اشپیگل گفت كه اگر کشورهای غربی از تسلیم شدن در برابر طالبان خودداری کنند ، این گروه صلح خواهد کرد.

به گزارش آژانس جمهوری؛ آقای غنی همچنین در مصاحبه ای گفت که اگر طالبان با توافق صلح موافقت کنند ، 7000 زندانی آزاد می شوند.

غنی گفت: “طالبان جنایتکار هستند و افراد بی گناه را می کشند و دیپلماسی غربی باید از نوازش آنها دست بردارد و در صورت لزوم تحریم ها را بر آنها تحمیل کند.”

وی افزود که اروپایی ها ، به ویژه آلمان ، می توانند کارهای زیادی در روند صلح افغانستان انجام دهند.

وی گفت: “پیام روشن و تشویق آلمان کمک خواهد کرد ، و اگر تصمیمات مغایر با امیدهای کشورهای اروپایی باشد ، آنها مجبور به اعمال مجازات های متقابل هستند.”

رئیس جمهور با اشاره به نقش پاکستان در روند صلح افغانستان گفت که موضوع خصومت یا صلح اکنون در دست پاکستان است زیرا این کشور به طور سیستماتیک از طالبان حمایت می کند.

آقای غنی گفت که گروه طالبان کمک های لجستیکی و مالی را از پاکستان دریافت و دریافت می کردند.

وی افزود: “نامه های بخش های مختلف تصمیم گیری طالبان ، کویته شورا ، میرانشاه شورا و شورای پیشاور از شهرهای پاکستان که در آن واقع شده اند گرفته شده است.”

رئیس جمهور غنی افزود که روابط عمیقی بین طالبان و دولت پاکستان وجود دارد.

با این حال؛ پاکستان اخیراً گفته است که بازگشت امارت یا دیکتاتوری طالبان به نفع هیچ یک از کشورهای منطقه به ویژه پاکستان نیست. اما دیدگاه ارتش پاکستان در مورد استفاده از طالبان تغییری نکرده است.

رئیس جمهور افغانستان در پاسخ به این س ifال که اگر اوضاع بدتر شود افغانستان را ترک می کند ، گفت که این کشور را ترک نخواهد کرد: “من این کشور را دوست دارم و با دفاع از آن خواهم مرد.”

آژانس جمهوری: کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *