رئیس جمهور غنی در مورد مبارزه با فلج اطفال با بیل گیتس صحبت می کند

[ad_1]

رئیس جمهور غنی در مورد مبارزه با فلج اطفال با بیل گیتس صحبت می کند

رئیس جمهور محمد اشرف غنی با بیلیون گیتس ، میلیاردر مشهور جهان ، درباره مبارزه با فلج اطفال گفتگو می کند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ کاخ ریاست جمهوری گفت که آقای غنی دوشنبه شب (دلو 6) درمورد مبارزه با فلج اطفال (دلو 6) با بیل گیتس ، بنیانگذار مایکروسافت و بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس ، با ویدئو کنفرانس صحبت کرد.

در این کنفرانس ویدیویی ، هر دو طرف ابراز نگرانی کردند که در سال گذشته تعداد مثبت موارد فلج اطفال در افغانستان افزایش یافته است زیرا طالبان کارگران را از واکسن فلج اطفال در مناطق تحت کنترل طالبان منع کرده است.

این بولتن می افزاید که همچنین بحثهای جامعی در مورد اصلاحات در روند اجرای واکسن فلج اطفال و افزایش فرصتها در این زمینه وجود داشته است.

بیل گیتس و همسرش Milenda Gates یک موسسه خیریه به نام Gates & Milenda Gates دارند که با برخی از خیریه های فلج اطفال نیز همکاری می کند.

در همین حال ، وزارت صحت عامه قصد دارد نزدیک به ده میلیون کودک زیر پنج سال را در طی یک کار پنج روزه علیه فلج اطفال یا فلج اطفال که در بیست و نهم جدی آغاز شد ، واکسینه کند.

اما در ولایات گور ، بامیان و دایکندی ، این کارزار به دلیل هوای سرد است و در برخی از ولایات دیگر ، از جمله میدان وردک ، غزنی و پکتیا ، حدود سه و نیم میلیون کودک توسط طالبان با واکسن فلج اطفال تهدید می شوند. آنها محرم ماندند.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *