رئیس جمهور: هیچ کاهش در بودجه ، بودجه ، تجهیزات و آموزش نیروهای امنیتی و دفاعی وجود ندارد

[ad_1]

رئیس جمهور: هیچ کاهش در بودجه ، بودجه ، تجهیزات و آموزش نیروهای امنیتی و دفاعی وجود ندارد

رئیس جمهور محمد اشرف غنی در دیدار با مقامات وزارت دفاع گفت که بودجه ، بودجه ، تجهیزات و آموزش نیروهای امنیتی و دفاعی قطع نمی شود.

به گزارش آژانس جمهوری؛ مرکز مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری گفت که آقای غنی حضور داشته و در جلسه ای که روز دوشنبه برای بحث در مورد اصلاحات در وزارت دفاع ملی برگزار شد سخنرانی کرد.

در این نشست که در سالن وزارت دفاع برگزار شد ، شاه محمود میاهیل ، معاون اول وزیر دفاع ، هدف از جلسه امروز را ارزیابی اصلاحات در وزارت دفاع گفت. وی افزود که ظرفیت ، اراده و تعهد زیادی در این وزارتخانه وجود دارد و هماهنگی و شفافیت منجر به اجرای اصلاحات در این نهاد شده است.

سپس دکتر حمدولا محب ، مشاور امنیت ملی ، گفت كه روند اصلاحات در این وزارتخانه ، بر اساس رهبری شما و شنیدن گزارش های مربوط به فعالیت های نیروهای مسلح ، باعث افزایش اعتماد به نفس سربازان در خط مقدم می شود.

دکتر محب گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی ما با روحیه بالایی با دشمنان می جنگند و ما و همه هموطنان به آنها افتخار می کنیم. وی افزود که اردوی ملی تنها سازمان ضد دشمن در افغانستان است که برای تقویت ، تأمین بودجه و تجهیز و مراقبت بیشتر از خانواده های شهدا و زخمی ها در وزارت دفاع ملی اصلاح می شود.

رئیس جمهور غنی در سخنرانی خود در این نشست ضمن تشکر از همه ژنرال ها ، افسران ، سرتیپ ها و سربازان شجاع کشور که در شرایط سخت از افغانستان دفاع می کنند ، گفت: “هر وقت به اینجا می آیم ، آرامش و اعتماد من به شما برابر است.

رئیس جمهور گفت من دائماً وضعیت سربازان شجاع خط مقدم را می پذیرم و به خواسته ها و پیشنهادات آنها گوش می دهم و برای من روشن شد که هر روز که می گذرد ، بر تعهد ، اراده و ظرفیت شما افزوده می شود. آنها هیچ چیز برای خود نمی خواهند و همیشه تعهد قوی خود را در دفاع از میهن ، نظام ، قانون اساسی و جمهوری تجدید می کنند.

رئیس جمهور تلاش شاه محمود میاهیل ، معاون اول وزیر دفاع ملی ، برای اصلاح این وزارت را ستود و گفت که این اصلاحات به خاطر شما و با در نظر گرفتن خواسته ها و پیشنهادات سرتیپ ها و سربازان خط مقدم در حال انجام است.

فرمانده کل قوا تأکید کرد که بودجه ، بودجه ، تجهیزات و آموزش نیروهای امنیتی و دفاعی کاهش نخواهد یافت و حمایت جامعه جهانی و حمایت جامعه بین المللی باقی خواهد ماند. وی افزود ما قاطعانه تا آخرین قطره خون از شما حمایت خواهیم کرد و از هر خانواده شهید ، مجروح و معلول نیروهای مسلح مراقبت می شود.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد که محمد یاسین ضیا لوی ، سرهنگ دوم وزارت دفاع ، مدال دولتی غازی وزیر محمد اکبر خان ، فرمانده گردان 2 گردان 2 گردان 215th گردان 215 سپاه 21 میوند را به خاطر شجاعت او منظور من اعزام به درجه سرهنگی و اعطای مدال دولتی به صد سرباز شجاع از خط اول جنگ به دلیل شجاعت و میهن پرستی است.

رئیس جمهور محمد اشرف غنی با اشاره به گفتگوهای صلح گفت که دولت افغانستان متعهد به صلح است ، اما ما خواهان صلح مثبتی هستیم که در آن عدالت ، مشارکت بیشتر و حمایت از حقوق بشر تضمین شود.

اخیراً ، رئیس جمهور در جلسات جداگانه با مقامات وزارت دفاع ، در مورد اصلاحات در این وزارتخانه صحبت کرد و گزارشی از شهدا ، مجروحان ، معلولان ، زندانیان ، آموزش ، سیستم منابع انسانی ، مسائل عقیدتی و مسائل فرهنگ ، حقوق بشر جنسیت ، امنیت ، مسائل فنی و لجستیکی ، کاهش هزینه ها ، مبارزه با فساد ، استخدام و مسائل بهداشتی و راهنمایی های لازم برای بهبود عملکرد آنها.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *