رئیس جمهور: پروژه های پیشنهادی نمایندگان در بودجه 1400 ملی قرار نخواهد گرفت

[ad_1]

رئیس جمهور: پروژه های پیشنهادی نمایندگان در بودجه 1400 ملی قرار نخواهد گرفت

رئیس جمهور غنی در جلسه کابینه گفت که پیش نویس های پیشنهادی قانونگذاران در بودجه ملی 1400 کشور که همین چند روز پیش توسط پارلمان رد شد ، بودجه را شامل نمی شود.

به گزارش آژانس جمهوری؛ رئیس جمهور غنی روز چهارشنبه در جلسه کابینه تأکید کرد که “پروژه های اضافی برای بودجه ملی برای 1400 سال مالی لحاظ نشده است و طبق قانون اساسی ، تهیه و ارائه بودجه از اهمیت برخوردار است و تصویب آن به طور مشترک بر عهده پارلمان است.” یا رد کنید. “

میر میرحمنی ، رئیس مجلس نمایندگان در جلسه روز گذشته گفت: “ما انتظار داشتیم كه دولت دوباره سند بودجه را ارسال كند ، اما متأسفانه دولت فقط می خواهد آن را تلفیق كند و سند بودجه را در روزهای اخیر به پارلمان بفرستد.” “بنابراین نمایندگان در محدودیت زمانی هستند.

طبق این قانون ، تعطیلات زمستانی آخرین پارلمان از ابتدای دلو به طور جدی آغاز می شود و نمایندگان 45 روز دیگر برمی گردند.

ولی؛ آقای رحمانی با توجه به به تعویق انداختن دولت گفت: “ما این بار ترک نخواهیم کرد.”

گفتنی است که تعداد زیادی از نمایندگان مجلس به دلیل حذف پروژه های توسعه در محله های خود به شدت انتقاد کردند.

وی افزود: سال گذشته تعدادی از پروژه های نیمه تمام توسعه از سند بودجه جدید حذف شده است که نه تنها به پروژه های عمرانی آسیب رساند بلکه اعتماد پیمانکاران را به یکپارچگی دولت خدشه دار کرد.

آقای رحمانی تأکید کرد که در سند بودجه ملی 1400 ، ابتدا باید بودجه به محصولات نیمه تمام اختصاص یابد و سپس پروژه های جدید در نظر گرفته شود.

به گفته وی ، پارلمان تعطیلات زمستانی نخواهد رفت تا زمانی که بودجه ملی در سطح استانها برای توسعه متعادل شود.

گفتنی است که اخیراً سند بودجه ملی 1400 به دلیل عدم تعادل در پارلمان رد شده و برای اصلاح به وزارت دارایی ارسال شده است. اما وزارت دارایی مجدداً سند اصلاح شده بودجه را به مجلس ارسال نکرده است.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *